אתונה – ATHENS

WP Google Maps Error

In order for your map to display, please make sure you insert your Google Maps JavaScript API key in the Maps->Settings->Advanced tab.

_REM2451

מבט אל האקרופוליס מגבעת ליקבטוס

אתונה Athens רבתי – כרך ענק וסואן מפורסם בעתיקות ארכיאולוגיה ומוסיקה. טיול ליוון ללא ביקור באתונה לא נחשב לטיול מושלם בעיקר למי שמגיע ליוון בפעם הראשונה.לאחר הנחיתה בשדה התעופה המודרני של אתונה במידה ואינך שוכר רכב לימי השהות ביוון עומדים לרשותך אמצעי תחבורה זמינים ומגוונים. רכבת מיוחדת, מגיעה למרכז אתונה.  אוטובוסים יעודיים העיר ושירות מוניות יביאו אתכם לכיכר סינטגמה במרכז אתונה. בשנת 2004 אירחה אתונה בפעם השנייה את המשחקים האולימפיים. כחלק מההכנות עברה העיר מתיחת פנים כוללת, מערכות התחבורה עברו שדרוג משמעותי, שדה התעופה החדש של אתונה נחנך, נוספו קווים לרכבת תחתית משוכללת שהפכו את אתונה לעיר נגישה ואפשרות מהירה לנוע בתוך העיר. רבות מתשתיות העיר שופצו והופחת זיהום האוויר. כל אלו הפכו את אתונה למטרופולין מודרני ומתקדם. לאחר הנחיתה בשדה התעופה המודרני של אתונה מומלץ להגיע למלון שהזמנתם ולצאת לסיור רגלי משולב בנסיעה ברכבת התחתית של אתונה. אתונה ATHENS היא עיר הבירה של יוון, וכן העיר הגדולה במדינה. כ – 5 מיליון תושבים מתגוררים במטרופולין של אתונה.  האקלים באתונה ים תיכוני אופייני, החורף מתחיל מאמצע אוקטובר ועד אמצע אפריל הקיץ חם ולח. באתונה מוצאים תערובת של היסטוריה רבת שנים, מיתולוגיה, ארכאולוגיה ומרכז עירוני פעיל. מעל העיר משקיף הפרתנון  והוא מזכיר תקופה של זוהר וגדולה.

_REM1287

בנין הפרלמנט, כיכר סינדגמה וברקע גבעת הליקבטוס

העיר אתונה משופעת  במסעדות ייחודיות, ברים ומועדונים, טברנות, מועדוני בוזוקי.  ברובע פסירי שבין הרחובות "Athinas" וארמו – Ermou תוכלו למצוא מקבץ של מסעדות, בתי קפה, גלריות ומועדונים. 2 רובעים פופולריים נוספים באתונה,   קרמיקוס – Keramikos וגאזי Gazi שם נמצא המרכז למוסיקה "Technopolis" ומוזיאון Benaki המרשים. המוסיקה הרבגונית בשילוב מסעדות אופנתיות ובתי הקפה כולם ביחד מייצרים מקום בלוי מבוקש ופופולרי. בעונת הקיץ מתקיימים באתונה פסטיבלים רבים במקומות מיוחדים כמו, הרודס העתיק שלרגלי הפרתנון, גבעת הליקבטוס או ב – 180 התאטראות שבעיר. בשכונה במארוסי נמצא האצטדיון האולימפי החדש שהוקם לטובת המשחקים האולימפיים שנערכו באתונה בשנת 2004. לאתונה עבר הסטורי בן 3400 שנים והיא ללא ספק אחת מהערים העתיקות בעולם. כאן פעל אפלטון והמשטר הדמוקרטי בהנהגת פריקלס היה לבסיס עליו נוסדה האימפריה האתונאית שהפכה את אתונה למנהיגה בעולם היווני. התבוסה במלחמה מול ספרטה הורידה את אתונה מגדולתה ומרוב נכסיה. ב-1458 נכבשה העיר על ידי העותומנים כיבוש שנמשך קרוב ל 400 שנה. לאחר מלחמת העצמאות היוונית בשנת 1834, נבחרה אתונה לבירת הממלכה היוונית החדשה בשל עברה וחשיבותה ההיסטורית. ב-1896 נבחרה העיר לארח את המשחקים האולימפיים הראשונים בתקופה המודרנית – ראה אצטדיון השיש באתונה. במלחמת העולם השנייה, נכבשה העיר על ידי מדינות הציר, וב-27 באפריל 1941 הגיעו הגרמנים לשערי אתונה. השואה: לפני מלחמת העולם השנייה חיו באתונה בין כ – 4000 יהודים אליהם הצטרפו כ – 3000 פליטים יהודים מסלוניקי .יהודי אתונה סיכמו עם המחתרת על חילוץ כל יהודי שירצה בכך באמצעות תשלום כופר מכספי הקהילה. 3,000 מבני קהילת אתונה הצליחו למצוא מסתור בכפרים מרוחקים, או להשיג תעודות זהות מזויפות ולצאת מהעיר. אנגלוס אוורט מפקד משטרת אתונה הורה על הנפקת אלפי תעודות זהות חדשות ליהודי העיר תחת שמות נוצריים, על כך זכה לתואר חסיד אומות העולם. ב-2 באפריל 1944 גורשו 1,300 עצורים למחנה ההשמדה אושוויץ, אליו הגיעו ב-11 באפריל ונרצחו תוך ימים אחדים. בשנת 2010 נחנכה בעיר אנדרטה, לזכר יהודי יוון שנספו בשואה. שרידי בייכנ"ס עתיק מהמאה ה – 2 לספירה, נמצאו באגורה שבאתונה רצפת פסיפס עם ציורי לולב ומנורה, אתר זכרון לזכר שואת יהודי אתונה נמצא ליד בית הכנסת "בית שלום". אתונה יושבת על מישור הכלוא בין הים  להרים מה שגורם  למפגעי זיהום אוויר קשים. בשנות ה-90 של המאה ה-20 רחובות רבים במרכז ובאזור האקרופוליס ורובע פלאקה ההיסטורי, נסגרו לחלוטין לתנועת כלי רכב, והדבר תרם לאיכות האוויר במרכז העיר. שינוי של ממש התרחש כשסגרו את שדה התעופה הישן, הקימו כביש אגרה מהיר שני, קווי חשמלית ממרכז העיר לדרומה, הקמת קו רכבת פרוורים מאתונה לקורינתוס, ומעל לכל חפירת שני קווי רכבת תחתית הנמצאים בהרחבה ופארקים חדשים הוקמו באתונה.

מה "חייבים" לראות באתונה
· האקרופוליס
· מוזיאון האקרופוליס החדש
· אצטדיון השיש
· גבעת הליקבטוס
· הפלאקה ושוק הפשפשים
· כיכר סינדגמה
· גני המלך, הזאפיו
· המוזיאון היהודי: הוקם ב – 1977  נמצא ברחוב ניקי 39 במרכז אתונה. טל. 30-210-3225582 
· פסירי

מחפשים מלון? >> מבחר מלונות באתונה        הזמינו מלון באופן עצמאי ללא עמלות >> קרא עוד

REM_20141012_9184
שופינג: במדרחוב ארמו, בקולונאקי, בווקורסטיו (Voukourestiou street) שוק הפשפשים במונאסטיראקי.
לאוכלי כשר – המסעדה הכשרה של חב"ד
במידה והנכם יוצאים לטיול של כמה ימים ברחבי המדינה – היבשת או האיים, מומלץ להשאיר את הסיור באתונה ליום יומיים האחרונים. רשימת "אתרי חובה" לביקור ביוון. ומידע על טיולים >>הקלק כאן – כל סוגי הטיול – הקלק כאן.
שעות פתיחה של אתרים מרכזיים, מוזיאונים וכ"ו תוכלו למצוא באתר: >>שעות פתיחה
אתרים בסביבה: היכל Aphaia באגינה. מנזר דפני Daphni העיירה הוונציאנית נפפליון– Naflio האתר הארכיאולוגי של מיקנה – Mycenae האמפי' באפידברוס – Epidaurus אולימפיה העתיקה – Olympia דלפי – Delphi כף סוניו – Cape Sounio (היכל פוסידון) מרתון – Marathon
טיסות פנים משדה התעופה ו/או הפלגות ומעבורות מנמלי,  פיראוס – Pireus, לבריו – Lavrio ורפינה – Rafina  כמו גם  קווי הרכבת,  ייקחו אתכם כמעט לכל מקום ברחבי יוון, תוכלו לתפוס מעבורת אל האיים הסרוניים, אגינה – Egina, אגיסטרי – Angistri, הידרה – Hidra, פורוס – Poros וספצס -Spetses שבמפרץ. או רחוק יותר לאיים הציקלדיים, לכרתים, לדודקנס – Dodecanese או לאיים אשר בצפון מערב הים האגאי: לסבוס, לימנוס, איוס אפסטראטיוס – Agios Eefstratios חיוס, אינוסס – Inousses, פסרה – Psara איקריה – Ikaria.

 

מלונות  באתונה הזמינו עצמאית   Booking.com_logo_blue_cyan_small

ווליאגמני  Vouliagmeni – אגם ווליאגמני – לגוניסי  -כף סוניו  >> מפה

ווליאגמניVouliagmeni –

חצי שעה נסיעה ממרכז אתונה דרומה נמצא רובע ווליאגמני  היושב לרגלי הרכס של הרי Hymettus. הוא נחצה על ידי שדרה נטועת עצים Athinas Avenue המהווה  ההמשך של  שדרת Vouliagmenis. הכביש נמתח במקביל לחוף הים בדרכו דרומה. באזור שממזרח לכביש הראשי בנוי החלק הארי של הרובע  יחד עם מוסדות ציבור בית הספר היסודי, סניף דואר, בנקים העירייה. החלק המערבי, הממוקם בין שדרת Athinas והים, מכוסה עצי אורן  וכולל חופי חוליים החוצצים בין החופים המסולעים. האזור מאופיין בווילות יוקרה ובתי מלון מפוארים, שתי מרינות, מועדון ספורט ימי, מועדון ספורט (כדורגל, כדורסל, כדורעף, טניס) ומסעדות, טברנות ומזנונים יוקרתיות על קו המים.  סמוך לחוף תבחינו באיון הקטן, הסלעי Fleves .

מלונות בווליאגמני : הקלק >> כאן   או >> כאן

אגם ווליאגמני  >> מפה

בהמשך הדרך דרומה ממרכז ווליאגמני תמצאו את אגם ווליאגמני – "האגם השקוע"( 30 דקות נסיעה ממרכז אתונה ).  תופעה גיאולוגית ייחודית מרשימה שיש בה גם מסתורין. לרגלי המצוק המרשים נחשף אגם מים תרמיים שנוצר בעקבות התמוטטות של גג המערה. לצולל במימי האגם מתגלה מבוך של מנהרות. אשר נחקרו עד לאורך של 3,123 מטרים, בעוד שסוף המערה מעולם נחקר במלואו. בין 14 מנהרות המרכיבות את המערה יש אחד להגיע 800 מטר אורך הארוך ביותר בעולם. ניסיונות של צוללנים להגיע לסופו של המבוך גרם לאחדים מהם לטבוע בצורה מסתורית. התגלית של וזקיף ענק במערה נפתחה תאוריות חדשות במחקר להיווצרות של הים התיכון. המים באגם בטמפרטורה קבועה של 24 מעלות. והוא פתוח  לשחייה. יש בית קפה. http://www.limnivouliagmenis.gr/en/portfolios/a-geological-phenomenon/  

>>מלון מומלץ

>> הזמנת מלון באגם ווליאגמני

לגוניסי   lagonissi  

דרומית לאתונה – אחרי שעברתם את ווליאגמני – כ -30 קילומטר דרומית מזרחית וכ -35 קילומטר מצפון-מערב קייפ סוניו ממש על קוו החוף, שוכן לו חצי אי קטן – LAGONISSI בתרגום חופשי "אי הארנבות". לגוניסי הוא אזור מגורים ייחודי על חוף ים בחלקו הדרומי של Kalyvia Thorikou. הוא ממוקם בסמוך לחוף על חצי אי במפרץ הסרוני.  Lagonisi האזור מאופיין בבתי יוקרה, חופים, מספר מלונות יוקרה וריזורט, הנמצאים בתוך המפרץ. זהו אחד המקומות היקרים ביותר באזור. במקום גם מסעדה, מזנונים וברים. מספרם הגדל והולך של תושבים חדשים, בעיקר מהפרברים הדרומיים של אתונה הוביל להקמת  מוסדות ציבור כמו  בתי ספר הציבוריים. חופי חוליים יפים כוללים אלה של פפקו, אגיוס ניקולאס וGalazia אקטי  הם חופים מאורגנים ומסודרים המושכים אליהם תיירים ונופשים רבים.

>>מלון בלגוניסי – הזמינו עצמאית

כף סוניו

כף סוניו הוא צוק – ממוקם 69 קילומטרים מדרום-דרום-מזרח לאתונה – בקצה הדרומי של חצי האי אטיקה. כף סוניון הוא למעשה אתר של שרידי מקדש יווני עתיק של פוסידון, אל הים במיתולוגיה הקלסית. השרידים יושבים על לשון יבשה, מוקף משלושה צדדים על ידי הים.  הביקור באתר הוא יום-טיול פופולרי לתיירים מאתונה, וכדאי לסיים אותו עם שקיעה מרהיבה מעל הים האגאי, מחזה מבוקש.

להזמנת מלונות בכף סוניו >> הקליקו כאן

dsc_0183-3-27

אתרי טיול צפונית לאתונה, במרחק לא רב נמצא האי אוויה – Evia. סטיה קלה ללפגישה עם האורקל בדלפי Delphi וקפה בעיירה היפיפיה ארחובה Arachova בהמשך אפשר להתרענן ולשחות בעיירת הנופש קמנה וורלה Kamena Vourla ולא רחוק משם האתר המיתולוגי לגיבור ליאונידס ומי הגופרית בתרמופיליי.

baner insu 2

כתיבת תגובה