איפירוס – Epirus

חבל איפירוס  אשר בצפון יבשת יוון מושך אליו רבים המבקשים לטייל ביוון. חבל איפירוס כולל בין השאר את מחוז זגוריה זאגורוחוריה או זאגורי  Zagori  ואת העיר יאנינה בירת המחוז.

EPV0028-20

איפירוס הוא המחוז הרביעי בגודלו שוכן בצפון מערב יוון. משתרע מפרבזה – עיר תיירות על החוף הזוכה לביקורי מטיילים בדרכם לעומק מחוז איפירוס. לא רחוק משם נמצאת העיר ארטה המהווה גם היא "תחנת מעבר" נחמדה למטיילי האזור. בדרום מערב עד להרי הפינדוס. אזור מועדף ע"י חובבי ההליכות והטרקים גם בגלל קניון וויקוס וגם בגלל הרכסים הגבוהים, הכפרים האותנטיים העטויים צפחה של זאגוריה הנהרות הגדולים האוס ווידומטיס המציעים נופש אקטיבי הכולל רפטיג קאייקים ועוד.

pindos mountens -40

לטובת המטיילים עומד מגוון גדול של מלונות ובתי הארחה ברמות שונות ובמגוון מחירים. מלונות באפירוס. אל תטעו, רב המבקרים לאו דווקא מתעניינים בנופש פעיל או טיולי אקסטרים למיניהם. כאן תפגשוו את הטבע במיטבו, את השקט והשלווה ואת מטעמי המטבח היווני שהם חלק חשוב בחוויה. למידע על האוכל היווני

Untitled-15

נהר הווידומאטיס

לאורך החוף המערבי של איפירוס – נמצאות פארגה וסיבוטה עם החופים הנהדרים, שרותי תיירות מפותחים ומגוון מלונות. עיירת הנמל איגומניצה הנמצאת לא רחוק משם משמשת חוליית קישור  אל האיים שמנגד קורפו ובה תמצאו הפלגות למקומות נוספים באירופה. בירת החבל  יואנינה – מבטאים: יאנינה – יושבת על גדת האגם. במרכזו אי קטן אליו אפשר להפליג מרחק הפלגה קצר.  ביואנינה שדה תעופה פעיל, מספר טיסות יומיות יוצאות מאתונה. למטיילים המגיעים לאיפירוס מדרום ונוסעים לאורך החוף המערבי שווה לעצור בארטה ולבקר בגשר העתיק המואר בלילה באורות צבעוניים ובמבצר. וגם, למי שהמורשת היהודית מעניינת אותו – יש קהילה יהודית ובית כנסת. לעוד פרטים  >> טיולי שורשים  מעוניינים לטייל ביוון, טיול מאורגן פרטי ביוון, או מסלול לנוסע העצמאי, >> צרו קשר ונשמח לספק את כל הפרטים.

faceN2  biking chum

כתיבת תגובה