טיולים קולינאריים ואוכל איכותי

טיולי אוכל וקולינריה – Gastronomic Trips
לגלות את ניחוח האוכל היווני המסורתי …
לטייל ביוון, זה גם אוכל יווני. ואין ספק שתתאהבו באוכל היווני אשר יגרה את בלוטות הטעם יצית את דמיונכם ויגרום לכם לרצות ללמוד איך מכינים אותו ואפילו להתנסות בהכנתו. Adventure –greece בשיתוף חברת tripstogreece הפועלת בחצי האי פיליון הכינו עבורכם תוכנית מרתקת לטייל ביוון בדגש לחוויה עם המטבח והאוכל היווני. הטעמים, הריחות, הצבעים…המסורת. האוכל הביתי היווני המסורתי בנוי על מרכיבים טבעיים הצומחים בשדות ומרחבי הטבע ביוון. האוכל היווני המיוחד בא לביטוי במיוחד באירועים וחגים. תנסו להשוות את האוכל המיוחד בחגים שאתם חוגגים למול מה שתלמדו במהלך ההיכרות שלכם עם המטבח המסורתי העממי היווני, עם הטעם המיוחד והבישול האופייני. הסדנא יהיחודית שתעברו שם תעניק לכם חוויה בלתי נשכחת שתעצים את ההיכרות עם הארץ היפה הזו.
הצוות המקצועי של tripstogreece בחצי האי פיליון "בישל" עבורכם טיול גסטרונומיה מגוון המוצע לכם ולכל מי שנושא האוכל מעניין אותם. בטוח שיהיה מרתק או לפחות מעניין ביותר. בקרוב נפרסם פרטים על הטיולים הקרובים המתוכננים ל 2016. בינתיים תהיו בקשר. אם אתם קבוצה קטנה של חברים/משפחה ורוצים שילוב מנצח טיול + הכרה והתנסות בקסמי המטבח היווני אל תהססו ופנו אלינו ואנו נכין עבורכם תוכנית הכוללת סדנאות בישול במטבח יווני אותנטי עם מדריכים המכירים את רזי האוכל היווני.

kishu sufrito shkshuka
לעוד פרטים : צור קשר

טיול חורף גסטרונומי מלהיב ביוון ועוד …
מועד הטיול הבא:
לקבוצות סגורות ניתן לתאם מועדים

בשדה התעופה באתונה יחכה לכם תאנאסיס (או יורגוס) המדריך אשר ילווה אתכם מרגע זה ועד החזרה הביתה בשדה באתונה. יוצאים צפונה בדרך המהירה המחברת את אתונה עם סלוניקי, הדרך שתוביל אתכם אל שבוע מרתק ומלהיב הכולל גם ביקור ב"אתרי חובה" מפורסמים של יוון, אבל, ובעיקר יציע לכם שבוע של היכרות עם מטעמי המטבח היווני, הפולקלור היווני ונגיעה במוסיקה היוונית הכל כך פופולארית. את השבוע מלוות פעילויות מגוונות סדנאות בישול, שעורי ריקוד עממי יווני, סיורים וטיולים בסביבה ונגיעה בשלג הצח במידה וכבר ירד על הרכס הגבוה של הר פיליון. הפעילויות מהוות השלמה לדבר העיקרי: ההיכרות עם המטבח היווני.
היום הראשון

כאמור נצא מהשדה צפונה, נבקר באתר המורשת של הגיבור היווני ליאונידס אשר במצרי תרמופיליי שם נובעים המעיינות החמים. נעצור לצהריים בטיילת של עיירת חוף תיירותית ולאחר מכן נמשיך בדרכנו צפונה אל המצוקים האפורים של מטאורה והמנזרים התלויים בקצותיהם.
נתמקם במלון הבוטיק שלנו שם נתקבל בברכה ובשתייה קרה וחמה. לעת ערב נצא לארוחת ערב יוונית טיפוסית האופיינית לאזור בכפר הקטן קסטראקי השוכן ממש לרגלי הצוקים.

היום השני

לאחר ארוחת הבקר נצא לסיור בינות למנזרים, נבקר במנזר אחד לפחות נצפה לנוף המרהיב שלמטה, העיירה קלמבקה הכפר קסטראקי וההרים שבאופק. נאכל ארוחת צהריים קלה – הכירות ראשונה עם הסובלאקי היווני או מאפה פילו ממולא בסוגים שונים של מילוי הנקרא באופן כללי .PITA משם נצא אל חצי האי פיליון המקום המרכזי שם נשהה ברוב הזמן. נחצה את עיר הנמל וולוס ונטפס בהר אל מלון הבוטיק שלנו בכפר זאגורה שם נתקבל בזרועות פתוחות. בערב נצא לטברנה מקומית ונחשף למאכלים המאפיינים את אנשי ההר. נקבל הסבר על האוכל האופייני למקום ונטעם את המעדנים שיוגשו לנו ביד נדיבה.

ארוחת הבקר במלון מגוונת ומלהיבה וכוללת מספר משתנה של מאכלים אשר יפתיעו אתכם בכל בקר מחדש. את השעות הבאות נקדיש לסדנת בישול עם בשלנית מקומית אשר בה נשתדל להכין לנו את ארוחת הצהריים. את אחר הצהריים נבלה ב"חוג למחול" נכיר את הפולקלור היווני ונלמד צעדים ראשונים של מחול יווני עממי. אח"כ בערב נצא אל הטברנה להכיר פן נוסף של האוכל היווני, מגוון מנות ראשונות, עיקריות ומידע מקיף על הצ'יפורו המקומי.
היום הרביעי

אחרי מטעמי ארוחת הבקר, נצא להליכה קצרה במרכז הכפר, בכיכר המרכזית נבקר בספריה הלאומית אשר בה ספרים נדירים בני מאות שנים. נרד לכפר חורפטו שעל המים ואם הראות טובה נוכל לראות את האיים באופק הרחוק. היום נאכל את הארוחה העיקרית בצהריים בטברנה שעל החוף. במידה והשלג הראשון כבר ירד על ההר יתכן ונבקר באתר הסקי (במקום על החוף)בכפר האלפיני חאניה, ונאכל ארוחה "כבדה" מסורתית חורפית המאפיינת את אנשי ההר. אחה"צ – נכיר פן נוסף ברקוד העממי היווני בהדרכת מורה מקומית. את ארוחת הערב הקלה נבסס הפעם על מרקים שיהוו השלמה לקרירות של מזג האוויר.

היום החמישי
היום נצא לסיור מקיף להכרת חצי האי המרהיב, נכיר את המפרצים התכולים, את הכפרים הציוריים – בכפר דאמוחארי צילמו חלק גדול מהסרט מאמה מיה – נפסע בסמטאות הכפרים לכיכרות בהם נטועים עצי דולב בני מאות שנים – בכפר צ'אגראדה דולב בן 1500 שנים, כך לפחות טוענים זקני הכפר – בכפר קיסוס (ע"ש הצמח המטפס) נבקר בכנסיה איה מריה, בכפר מילייס נטעם את לחם הזיתים הטעים ביותר שאכלתם מימכם ונבקר בתחנת הרכבת הקטנה. נשתה ממימי המעיינות הצלולים ונצפה אל מפרץ פגסטיקוס הרגוע. בערב נוכל ארוחת ערב על טהרת המטבח המקומי, אמא של יורגוס תכין לנו ארוחת מסורתית שטעמה יישאר בפינו עוד זמן רב אחר החזרה הביתה. את הערב נסיים באירוע מחול יווני.

היום השישי

נפרד מהכפר זאגורה שאירח אותנו בחמימות ועם כל הלב, נצא אל עבר עיר המחוז וולוס, נעצור בכפר מקריניצה הצופה על העיר וולוס והמפרץ. נצעד בסמטה בינות לדוכני התבלינים והריבות עד הכיכר, הכנסייה ועץ הדולב החלול, משם מתגלים לנו מראות מרהיבים. בעיר וולוס עצמה נבקר בטברנה צ'יפורדיקו (ע"ש המשקה המייחד את המקום) ונשמע את הסיפור הקשור למשקה הזה. נבלה מספר שעות בשיטוט בעיר, שופינג במדרחוב, צעידה נינוחה בטיילת ונעבור לערב שיפגיש אותנו עם המוסיקה היוונית והבוזוקי בטברנה ייעודית. הלינה בוולוס.

היום השביעי
לקראת צהריים, נצא דרומה לכיוון אתונה, נקיים הפסקות רענון ככל שיותיר לנו הזמן (תלוי בשעת הטיסה חזרה) נאכל יחדיו ארוחת סיום ונפרד מלאי חוויות וזיכרונות טעימים.
*שינויים ייתכנו בסדר האירועים עקב אילוצי מזג אוויר או אירועים בלתי צפויים.

המחיר למשתתף לשבוע – 7 ימים 6 לילות:

בקבוצה של 4 משתתפים: 993 € למשתתף
בקבוצה של 6 משתתפים: 874 € למשתתף
בקבוצה של 8 משתתפים: 780 € למשתתף
לקבוצות גדולות יותר או קבוצות סגורות אנא צור קשר: הקלק כאן או 054-4998018

המחיר כולל את כל המתואר בתוכנית הטיול (חצי פנסיון)
תחבורה: במיניוואן 8 +1 (נהג).

המחיר אינו כולל
– טיסות – מחיר הטיסה יקבע במועד הכרטוס
– שתייה מכל סוג
– ביטוחים אישיים והוצאות פרטיות

לעוד פרטים והרשמה:

או ישירות אלי בטלפון: 054-4998018
להתראות,

כתיבת תגובה