פלופונס – Peloponessos

הפלופונס
טיול בחלקה הדרומי של יוון – חצי האי פלופונס. תעלת קורינטוס העמוקה, שייט בתעלה. קניון ווראיקוס ורכבת הרים ייחודית. מפגשים עם ההסטוריה והמיתולוגיה היוונית באתרים המצביעים על התקופה, אולימפיה, אפידברוס, מקנה ואחרים. נצפה לנופים מרוחקים ממרומי מבצרים, נסייר בסמטאות ציוריות ויפיפיות בערים עתיקות. נעשה הכירות עם המטבח היווני המגוון בטברנות האוכל ונתמזג עם המקומיים.

טיול בן 7 ימים באתונה ובחלקה הדרומי של יוון – חצי האי פלופונס יביא אתכם לאתרים מעניינים ומרתקים. תעלת קורינטוס העמוקה, גלישה בקניון בעזרת רכבת הרים ייחודית. מפגש עם ההסטוריה והמיתולוגיה היוונית באתרים המצביעים על התקופה. תצפית ממרומי מבצרים עתיקים, סיורים בסמטאות ציוריות ויפיפיות בערים עתיקות. הכירות עם המטבח היווני המגוון בטברנות האוכל. שיטוט רגלי באתונה עם אופציה למפגש בלתי אמצעי של המוסיקה היוונית בטברנות.
טיסת בוקר לאתונה בירת יוון. נחיתה התארגנות ויציאה בנסיעה לכיוון הפלופונס מומלץ להקדיש את היום לביקור מעניין בחבל ארגוליס. עוברים מעל תעלת קורינתוס KORINTHOS, תעלה מלאכותית המחברת בין הים האגאי למצר הקורינתי ולים היוני, עורכים תצפית על התעלה וממשיכים בנסיעה בדרך החוף אל האמפיתיאטרון הענק באפידאורוס EPIDAVROS שהתפרסם בזכות האקוסטיקה הטבעית שבמקום. מבקרים במוזיאון המוקדש לאל הרפואה אסקלפיוס ASKELAPIOS, אשר היה יעד לנהירה המונית של חולים ומבקשי מזור. ומשם לאחד מהערים היפות ביוון נפפליון NAFPLION שהייתה הבירה הראשונה של יוון לאחר מלחמת העצמאות. עולים לתצפית על העיר מהגבעה בה נמצא מבצר פאלאמידי PALAMIDI. יורדים לסיור בסמטאותיה ורחובותיה הציוריות של עיר נמל זו. מלמטה צופים אל עבר המבצר ולאי הקטן בורז"י BOURTZI. מכאן ממשיכים אל מיקנה MIKINES והעיר העתיקה עירו של אגממנון, אח"כ חוצים את חבל ארקאדיה בדרך לחבל לקוניה אל העיר ספארטי SPARTI לשעבר ספרטה העתיקה הגעה ויציאה לסיור בעיר.לינה מומלצת בספרטי
monomvasia1         monomvasiaN

למחרת, אחר ארוחת הבוקר יוצאים בנסיעה למערות דירוס DIROS CAVE מערות נטיפים הנמצאות בחבל מאני. יוצאים לשיט על פני הנהר אל אולמות מערות הנטיפים. מומלץ ביקור בגיטיו GITHIO עיירת דייגים שבתקופה ההלנית היה הנמל הראשי של העיר ספרטה. עצירה קצרה במקום ומשם לכפר הדייגים ייפירה GEFIRA כאן מומלץ להיעזר בתחבורה הציבורית עם האוטובוסים הקטנים שיובילו אתכם למונמוואסיה MONEMVASSIA העיר הקסומה שנוסדה בימי הביניים, העיר מכונה גם גיברלטר של יוון. לינה מומלצת בספרטי

 


מומלץ לצאת לכיוון עתיקות של מיסטראס MISTRAS במיסטראס לעלות למבצר שנבנה ע"י הפרנקים התפתח בתקופה הביזנטית ולבסוף נכבש ע"י הטורקים ב- 1460. מכאן לקאלאווריטה .KALAVRITA בדרך לקאלאווריטה לעצור במנזר אגיה לאוורה AGIA LAVRA. מעל מנזר זה הונף הדגל היווני ב-21 למרץ 1821 והיה האות לתחילת ההתקוממות היוונית נגד הטורקים. ומכאן אל העיירה הציורית קאלאווריטה הצלב הגדול באנדרטה לזכר מעשה הזוועה החמורים שביצעו הנאצים ב- 13 לדצמבר 1943 בתושבי המקום בולט למרחוק. לסייר בין בתי העיירה עד לתחנת הרכבת. לקחת את רכבת ההרים צרת פסים מהעיירה שנמצאת בגובה של 700 מ" מעל פני הים. בדרך העוברת בתוך קניון וראיקוס VOURAIKOS שופע המים, חוצים גשרים צרים ומנהרות עד לעיירת החוף דיאקופטו DIAKOFTO משם ניתן להמשיך לכף ריו .
אפשרות נוספת ללינה כף ריו.

_REM9762
מכיף ריו יוצאים בנסיעה לאורך המצר הקורינתי לכיוון תעלת קורינטוס. בדרך עוברים על פני קורינתיה KORINTIA שהייתה עיר ממלכה בתקופה ההלנית על גדות המפרץ הקורינתי תצפית על אקרו קורינטוס AKRO KORINTOS הנמצאת על הצוק מקום בו הייתה האקרופוליס של העיר קורינטוס .KORINTOS הגעה לתעלה עד לגשר הישן –אופציה לצאת להפלגה לאורך התעלה הקורינתית משם ממשיכים לכיוון אתונה לסיור פנוראמי בבירת יוון. ביקור באצטדיון האולימפי הישן, כיכר סינטגמה, שרידי מקדש "זאוס" ושער אדריאנוס. בכיכר סינטגמה בו נמצאת אנדרטת החייל האלמוני ושווה לצפות בשומרי הארמון בתלבושת הלאומית. האקרופוליס וגבעת ליקביטוס שווים ביקור גם הם, מומלץ לצאת בערב לארוחת ערב באחת מהטברנות המקומיות ברובע פסירי המנגנות מוסיקה חיה.
להלן מספר מלונות מומלצים במרכז אתונה : רויאל אולימפיק 5 כוכבים הרמס 3 כוכבים 4 כוכבים Amalia
באתונה מומלץ לצאת לסיור רגלי מקיף באתרים מרכזיים בעיר. בשוקי האוכל של אתונה כולל שוק הבשר והגבינות, מונסטיראקי ולא לדלג על רובע הפלקה הציורי. במדרחוב ברחוב ארמו שופינג אפשרי בחנויות המותגים שבו. לכיכר קולונקי ניתן להגיע ברכבת התחתית לקיפיסיה KIFISSIA אחד מפרברי אתונה.
נסיעה ברכבת התחתית לסיור מקיף בפיראוס ביקור בנמל הגדול והנמל הקטן במרכז העיר והשווקים התוססים. אם ויציאה לכיוון כף סוניו SOUNIO את הדרך מומלץ לעשות לאורך החוף ולעבור את פרברי אתונה. פאליו פאלירו PALIO FALIRO גליפאדה GLIFADA ווליאגמני VOULIAGMENI וארקיזהVARKIZA ולהגיע לסוניו SOUNIOמקום בו עמד מקדש האל פוסידון ולהמשיך לוארי VARI כאן לעצור למנוחה וארוחת ערב ומשם לשדה התעופה של אתונה לטיסת לילה לתל אביב.

יש שאלות? נשמח לענות: שלח דוא"ל אל : info@adventure.greece.co.il
לעוד פרטים >> הקלק כאן

מלונות בפלופונסוס

images Booking2

 

כתיבת תגובה