פרבזה – Preveza

איכות.

ברוכים הבאים לחבל פרבזה – PREVEZA  

העיר פרבזה  היא בירתו של חבל פרבזה ואחת מערי הנמל של חבל איפירוס – Epirus. בעיר השוכנת במרכז קוו החוף הצפון מערבי של יוון מתגוררים כ – 30000 תושבים והיא מכונה גם "העיר הירוקה". ההיסטוריה של פרבזה קשורה לניקופוליס – Nicopolis  העתיקה, לנהר אחירון  ולאורקל נקרומנטיון – Necromanteion.

REM_20151112_1166

בקרבת העיר, רצועת חוף בת 50 ק"מ המשתרעת לאורך הים היוני המציעה למבקר מפרצים חוליים ולגונות נסתרות. לא רחוק משם נמצאת איגומניצה, נמל סואן ממנו מפליגות מעבורות ליעדים מגוונים. בנהרות לורוס – Louros   וארכאטוס –  Arachthos שבסביבה  נשמרים העקרונות האקולוגיים. מדרום לעיר נמצא האי המאוד פופולרי לפקדה – Lefkada. עיירת הקיץ  פרגה –  Parga רחוקה מרחק שעה נסיעה מפרבזה. ממש על יד,  ממצאים ארכיאולוגים של העיר Nicopolis  אותה הקים הקיסר אוגוסטוס ואשר חיו בה קרוב ל 300000 תושבים ויש המכנים אותה פרבזה העתיקה.

REM_20151113_1760     AREM_20151113_1624     AREM_20151113_1513-HDR

פרבזה הייתה תחת שליטה של הוונציאנים עד לכיבוש העותומני וקבלה את עצמאותה ב 1912 עם השחרור מעול העותומני. לעיר זיקה חזקה לשמירה על החיים האקולוגיים ומה שמסייע לה רבות זו העובדה שהיא נמצאת במפרץ  משלשה צדדים וסביבה יערות ירוקים. ביקור בעיר יחשוף למהלך בסמטאות העתיקות  ארכיטקטורה ייחודית שנשתמרה, ברבדים שונים בעקבות הכובשים ששלטו בעיר והשאירו בה חותם. ב –  "Selim Bazaar" מתחם מאד פופולרי, תוכלו למצוא "ouzeri"  מסורתיים. בטיילת שבנמל  מראה מרשים של המפרץ, ולאורך המדרכה שורה ארוכה של טברנות דגים נפלאות, אוזריות ובתי קפה לרב. חובבי השחיה יכולים לטבול בחוף  "Kyrni Akfi"  ובחופים אשר מתחת למצודה של איוס גיאורגוס. חופים נוספים בקרבת העיר תמצאו ב Monolithi   וב Alonaki . ישנם חופים המתאימים גם לסרפינג וגלישה ואטרקציות מגוונות הקשורות בים ומים. באשר ללינות, תוכלו לבחור בפרבזה בסוג הלינות המתאים לכם והעונה לתקציבכם, החל מקמפינג ועד למלונות ברמות שונות של איכות.

והנקודה היהודית:

REM_20151112_1113-Edit

>>מלונות בפרבזה והסביבה           >> קמפינג

מלונות לנוסע העצמאי בחבל פרבזה

imagesB

Comments are closed