טיול חורף – אל מראות שלג ביבשת יוון

  היום התבשרתי ע"י מקורבים ביוון שהמים הזורמים מתחת לגשר 3 הקשתות ליד הכפר קיפי kipoi  קפאו. סימן מובהק שהחורף כבר כאן. הטמפרטורה  מינוס 7  מעלות בהרי איפירוס בלילה ובשעות הבוקר המוקדמותערפל מכסה את הנהרות ושמש צהריים מרככת מעט את המראות. באזור ההררי של Zagoria, ביובל של נהר  Voidomatis, תחת גשרי האבן הציוריים של Lazaridis, גשר שלוש קשתות – הנזירים  ב – וKokkori קפואים כבר שלושה ימים. בזגוריה עכשיו כבר מצפים לשלג,  ב Metsovo , KonitsaTzoumerkaיעדים פופולריים עם תפוסות בחורף של כמעט 90%.

20080614-Untitled-28 copy     zagoria ar mushlag

האורחים כבר נהנים מטבע חורפי ומהנהרות הקפואים. האש המבוערת ובקבוקי הצ'יפורו עוזרים לחמם את הגוף והנשמה. מאכלי הקדירה שולטים עכשיו והערמונים המתפצחים על האש ממלאים את הסביבה בניחוח משכר. גם בחצי האי פיליון מחכים לשלג – אין כריסטמס ללא שלג, ממלמל יורגוס בשעה שניקי' בטברנה שלה מגישה את נתחי הבשר המתובלים בצמחי התבלין שקטפה בבקר. באגם פלסטירה,  בהרים המקיפים אותו,  מצפים המקומיים לשלג ראשון בקרוב ובאתרי הסקי של סלי (sely) וקרפניסי (karpenisi) הכל כבר מוכן לעונה הקרובה.

AREM_20140217_6147-Edit

בכל שנה בתחילת פברואר (צרו קשר לתאריך המדוייק) נצא קבוצה קטנה ואיכותית, לצוד את מראות השלג. אנחנו מארגנים את הכל, אתם רק צריכים למהר ולרכוש כרטיסי טיסה – במחירים נמוכים להפליא למזדרזים – את כל השאר תשאירו לנו. אז אתם מוזמנים ליצור קשר בהקדם לקבלת כל הפרטים והרשמה, כאמור מספר המשתתפים מוגבל.

לעוג פרטים  >> צור קשר >>

Comments are closed