אגם פלסטירה Plastira Lake

צרו קשר

בוקינג

אגם פלסטירה הינו אגם מלאכותי ליד העיר קרדיצה ובמרחק של כשעת נסיעה מהמנזרים התלויים במטאורה.
האגם נקרא על שמו של הגנרל והפוליטיקאי היווני ניקולאוס פלסטיראס , לימים ראש ממשלת יוון  שהגה את בנייתו של אגם מלאכותי באזור. האגם נוצר כחלק מפרוייקט אספקת החשמל ליוון באמצעות סכר שהוקם במקום ונחנך בשנת 1960.

כל האזור המיוחד הזה מכונה גם “שווייצריה הקטנה” . המים באגם פלסטירה  יצרו אינסוף של מפרצים ולגונות בצבעי כחול עמוק.
על הגדה צומחים עצים וסביבו פסגות מהן נשקף נוף מרהיב. בחורף הפסגות מכוסות שלג ויוצרות נוף אלפיני יוצא מהכלל.

 סביב האגם ישנם מספר כפרים ובהם תמצאו טברנות ופעילות מים ענפה.
  אנו ממליצים לנסוע במסלול המקיף את האגם וליהנות מנופו היחודי  כאשר על הסכר תפגשו דוכני מזכרות ומוצרים מקומיים למכירה.
ביקור באגם פלסטירה מומלץ כאשר הוא משולב בטיול של מספר ימים הכולל את מנזרי מטאורהחצי האי פיליון ואפילו את אזור יואנינה וזגוריה או במסגרת טיול יום מפיליון או מסלוניקי.

לאלו הבוחרים לשהות לילה במקום אנו ממליצים על מספר מלונות
מלון Pandion Luxury  
מלון בוטיק עם ספא הבנוי מאבן בסגנון מסורתי, מוקף בצמחייה עבותה ומציע יחידות אירוח מסורתיות עם נוף פנורמי של האגם והסביבה. 
מלון Chrisopeleia
הבנוי על פי הארכיטקטורה המקומית וממוקם בכפר Neochori, במרחק של 300 מטרים בלבד מהאגם וכולל חדרים המעוצבים באופן מסורתי עם אח אשר נפתחים למרפסת עם נוף לאגם.
מלון Archontiko Zakoni הבנוי מאבן בסגנון מסורתי ושוכן מעל האגם ומציע נוף פנורמי לאגם.

מלונות מומלצים נוספים האזור אגם פלסטירה
 
 
הצעה למסלול טיול כולל אגם פלסטירה:
למגיעים מהשדה באתונה: עוזבים את שדה התעופה באתונה ועולים על הכביש המהיר אתונה סלוניקי, נוסעים צפונה ע”פ השילוט עד לפניה לעיר למיה – Lamia , בקרבת העיר למיה יש לבחור את הדרך לטריקלה Trikala – קרדיצה Karditsa חולפים על פני למיה הנמצאת עכשיו משמאל לכם. בקרבת העירה קרדיצה Karditsa תמשיכו לנסוע בעקבות השלט המכוון לאגם פלסטירה Lake Plastira.

סעו לאורך אגם פלסטירה עד לעירה ניאוחורי Neohori שם תשקלו לבלות את הלילה הראשון ממש על שפת האגם.  (מלון מומלץ)  את היום השני מומלץ להקדיש לטיול סביב האגם  Plastira ובסביבתו, האזור מציע אפשרויות מגוונות לבחירה, החל מהליכה בסביבה הקרובה, רכיבה על אופניים, שחייה באגם, רכיבה על סוסים, סירות פדלים קיאקים ועוד. מאד נעים לשבת בבית הקפה השוכן בפארק של אגם פלסטירה ליד הכפר ניאוחורו, להביט אל נופי המים המרהיבים  וליד הקפה להזמין פרוסת עוגה “מלחרינו” או בשמה השני “קרידופיטה” ולחוש את השלווה שמעניק האגם. המקום מתאים ליומיים שלושה לנופש משפחתי.

אם החלטתם להישאר גם לערב, השני  מומלץ להישאר  באותו המלון. ביום העזיבה מעמיסים הציוד ויוצאים שוב לדרך.  אם טרם בקרתם במטאורה זה הזמן ומשם אף אפשר להמשיך צפונה לבקר בכפר האלפיני מצובוביואנינה  ובכפרי זגוריה. אם אתם בכיוון דרומה/מזרחה אל תחמיצו ביקור בן מספר ימים בחצי האי פיליון.  מפיליון, נוסעים לכיוון הכפר קריאופיגי Kreopigi משם צריך להמשיך בהתאם לשילוט המכוון ל מורפונוני Morfovouni > קרדיצה Karditsa, מקרדיצה ( שם אפשר לעצור לאתנחתא) המשיכו  לנסוע לכיוון פרסאלה Farsala – פרסאלה מפורסמת בייצור המתוקים – חלבות ( halva ) למינן – עוגות מתוקות, במיוחד חלבה “פרסאלון” . שווה לטעום ולהביא קצת הביתה. יש עוד מגוון שלם של מתוקים המאפיין את המקום אותם תגלו בעצמכם. ממשיכים לנסוע לכיוון וולוס Volos – לא עולים על הכביש המהיר אתונה סלוניקי אלא ממשיכים כל הדרך לוולוס. אפשרות ללון בוולוס או להמשיך בנסיעה וחוצים את העיר ברחובה הראשי ואחרי כ- 10-15 דקות תמצאו עצמכם ביציאה הדרומית של העיר. אם אתם נוסעים לפורטריה או מקריניצה, השתמשו בכביש העוקף ותחסכו את המעבר במרכז העיר.
רוצים טיול מודרך פרטי משלכם? ראו הצעה >> כאן 
אתרים מומלצים לביקור בסביבה: מנזרי מטאורה  I  הגשר העתיק סלי  I  חצי האי פיליון 

טיולים דומים