אפירוס Epirus

צרו קשר

בוקינג

מחוז אפירוס  Epirus בצפון מערב יוון הוא אחד מחבלי הארץ המרתקים ביותר.
הטבע שבאפירוס מגוון ומרהיב, מחופי ים תכולים עם ערים צבעוניות מפרצים שלחופיהם כפרים ציוריים המזמינים את המטיילים להתארח, דרך נהרות שוצפים וגשרים עתיקים ערוץ “קניון וויקוס” העמוק בעולם ותצפיות נהדרות. הרים נישאים הצופים למרחקים ובהם כפרים אותנטיים השומרים על מסורת עתיקת יומין. כל זה בתוספת ההיסטוריה והמיתולוגיה היוונית החבל בצפון יבשת יוון מושך אליו רבים המבקשים לטייל ביוון.

מחוז אפירוס הוא המחוז הרביעי בגודלו ביוון מתחלק לארבע יחידות אזוריות: ארטה, יואנינה, פרבזה ותספרוטיה. שטחו הוא כ-9,203 קמ"ר ואוכלוסייתו מונה, כ 350 אלף תושבים וכולל בין השאר את מחוז זגוריה   ואת העיר יאנינה בירת המחוז.  גם צומרקה משתייכת לאזור, עם הטבע המרהיב נהר האראכטוס, הכפרים האותנטיים ושפע המים

המחוז משתרע מפרבזה – עיר תיירות על החוף הזוכה לביקורי מטיילים בדרכם לעומק מחוז איפירוס. לא רחוק משם נמצאת העיר ארטה המהווה גם היא “תחנת מעבר” נחמדה למטיילי האזור העושים דרכם לשמורת הטבע המרהיבה צומרקה, ומגיעה בדרום מערב עד להרי הפינדוס. אזור זגוריה הוא אזור מועדף ע”י חובבי ההליכות והטרקים גם בגלל קניון וויקוס וגם בגלל הרכסים הגבוהים, הכפרים האותנטיים העטויים צפחה של זגוריה הנהרות הגדולים האוס ווידומטיס המציעים נופש אקטיבי הכולל ראפטינג קאייקים ועוד.
לטובת המטיילים עומד מגוון גדול של מלונות ובתי הארחה ברמות שונות ובמגוון מחירים. ראה>> מלונות באפירוס. אל תטעו, רב המבקרים  בחבל הארץ הזה לאו דווקא מתעניינים בנופש פעיל או טיולי אקסטרים למיניהם. לכאן הם מגיעים כדי לפגוש את הטבע במיטבו, את השקט והשלווה ואת מטעמי המטבח היווני שהם חלק חשוב בחוויה היוונית >> למידע על האוכל היווני
לאורך החוף המערבי של איפירוס – נמצאות פארגה וסיבוטה עם החופים הנהדרים, שרותי תיירות מפותחים ומגוון מלונות. עיירת הנמל איגומניצה הנמצאת לא רחוק משם משמשת חוליית קישור  אל האיים שמנגד קורפו ובה תמצאו הפלגות למקומות נוספים באירופה. בירת החבל  יואנינה (מבטאים: יאנינה ) יושבת על גדת האגם. במרכזו אי קטן אליו אפשר להפליג מרחק הפלגה קצר.  ביואנינה שדה תעופה פעיל, מספר טיסות יומיות יוצאות מאתונה. למטיילים המגיעים לאיפירוס מדרום ונוסעים לאורך החוף המערבי שווה לעצור בארטה ולבקר בגשר העתיק המואר בלילה באורות צבעוניים ובמבצר. למי שהמורשת היהודית מעניינת אותו ימצא ביואנינה קהילה יהודית ובית כנסת.

טיולים מומלצים