ביקור בלפקדה

רוצים להצטרף לטיול?

בוקינג

האי לפקדה 
בתגובה לשאלתי אומר סבי, “מעצם היותי בן למשפחה מיוון, אהבתי את ההווי היווני המיוחד, הים הכחול, האוכל, והמוזיקה והמורשת שלי ביוון, מושכים אותי לפקוד את יוון פעמים רבות”. בטיולים שלי ליוון אני נוהג להגיע לאותם מקומות אותנטיים ומיוחדים ביבשת או באיים שבהם נראה לעיתים כאילו הזמן פסק מלכת לפני עשרות שנים. אורחות החיים הרגועים, האיטיים ,והשלווים של היוונים המקומיים, הנוף והאווירה, גורמים לי בכל פעם מחדש לשיכרון חושים בלתי מוסבר שמהדהד בראשי עוד הרבה זמן לאחר שאני שב לארץ מולדתי. אני רוצה להעיר שלעיתים את אותם מקומות אותנטיים ניתן למצוא ממש בקרבת האזורים התיירותיים המפורסמים וכל שנדרש זה להגיע אליהם בזמן הנכון ולא בהכרח באמצעות יאכטה כפי שנוהגים לעשות ידידנו הסקיפרים. את טיוליי אלו אני נוהג לרוב לעשות במסגרת הקשר ושיתופי פעולה מיוחדים וייחודיים שיש ביני לבין אתר אדוונצרס גריס adventure-greece.co.il ועם מנהל האתר ראובן עמנואל שהוא בפני עצמו מטייל ובקי בכל הקשור לטיולים ליוון. אז הפעם הזו ולטובת כל המטיילים ביוון והמתכננים טיול ביוון, אני שמח לספר ולחלוק את חוויותיי עמכם והפעם האי לפקדה Lefkada.
בפעם הראשונה הגעתי לאי זה לאחר שחיפשתי בגוגל אי אקזוטי ביוון ולא מאד מתוייר. התכוונתי לחגוג את יום הולדתי החמישים. הגעתי ופשוט לא האמנתי, “תחושת גן עדן ממש”. כמובן שמאז ביקרתי באי לפקדה פעמים נוספות והתחושה וההנאה לא פגה. בכתבה אנסה להעביר את תחושותיי ולשתף אתכם בחוויות, המראות היפים החולפים ומהדהדים בראשי מול הים הכחול ורחש הגלים של לפקדה. מספר דרכים אפשריות להגעה ללפקדה: מעבורת מפיראוס, או בנסיעה באוטובוס מאתונה, או בשלוב טיול ברכב שכור מאתונה או מסלוניקי במספר מסלולים אפשריים. הגעה דרך אתונה בנסיעה בצפון הפלופונס, ביקור בתעלת קורינתוס, חציית גשר המיתרים ליד העיר PATARS גשר ריו- אנטיריו, ביוונית Γέφυρα Ρίου-Αντιρρίου) אורכו של הגשר מגיע ל-2,252 מטר, הוא למעשה הגשר התלוי על ידי כבלים הארוך ביותר באירופה.. רוחבו 28 מטר, והוא כולל כביש בעל ארבעה נתיבים, שניים לכל כיוון. הפעם הגענו ללפקדה מצפון הפלופונס, קפצנו לתצפית על תעלת קורינתוס (ליד העיירה לוטראקי) משם חצינו את לגשר המיתרים התלוי הארוך ביותר באירופה מחבר את הפלופונס היווני עם היבשת. לאחר חציית הגשר נכנסנו לבקר בעיירה נפפקטוס – NAFPAKTOS , הסתובבנו בסמטאות הציוריות וישבנו לארוחה יוונית במסעדה שבנמל הקטן הצופה לגשר. ממש לפני הכניסה ללפקדה עברנו בעיירה AMFILOCHIA שם מצאנו חנות גבינות המציעה גבינת פטה אורגינלית ועוד גבינות טובות. ( בכיכר על הים בהמשך תפנו שמאלה לכוון מערב. עם הפנים לים מכיוון הנסיעה (דרום) יש חנות פינתית עם סככה ירוקה מעדניה שם נמצאת החנות)המשכנו משם על הגשר ונכנסנו לאי.
בשבילי היא “גן עדן” שלא ניתן לתאר – חופים מקסימים שלא נופלים מהחופים המפורסמים של המזרח הרחוק, מקומות חמד שפשוט להגיע אליהם ופשוט להישאר בהם ולהשתכר ולא בהכרח מצ”יפורו או אוזו. הכפרים פסטורליים וצבעוניים בהרים פשוטים ומרהיבים, בהם מסעדות והכנסת אורחים חמה. מקומות מיוחדים לביקור: בעיר לפקדה בירת האי, ישנה מרינה רחבה, בתי מלון, בתי הארחה , מסעדות וטברנות מצוינות וכמובן אזור יווני אותנטי. בביקורי בעיר היה זה הערב שבו יוון שיחקו כדורגל במונדיאל וגברו על גרמניה, הייתה שמחה גדולה וכל הקהל התארח בחינם בטברנות (היוונים מאשימים את הגרמנים במצבם הכלכלי). המסעדה הטובה ביותר בעיר- מרגריטה נמצאת בטיילת ליד גשר העץ .טברנה נוספת מהממת שבה השתכרנו ולא מיין XAPAMA חארמה נמצאת בכפר בדרך לאי לפני הגשר בכפר PLAGIA. ב – agios ioannisצפונית ללפקאדה העיר מתגשם החלום של גולשי הקייטספינג . צפונית לעיר בצד המערבי משתרעת רצועות חוף חוליות על קוו המים הכחולים. במערב האי מהנקודה הצפונית ביותר ועד המגדלור החלק הדרומי ביותר הוא בעיני האזור המרהיב, המפתה והמיוחד ביותר של האי, חופים מרהיבים בצבעי מים משתנים החל בכחול עבור בטורקיז וכלה בלבן וכל זאת בשפת ים המכוסה בחלוקי נחל (אין חול) ובכולם סדר מופתי , כסאות ושמשיות תגיעו ותבינו למה אני נשבתי בקסמי האי וחליתי בשיכרון חושים. איוס ניקיטס עיירה קטנה , גילוס, Egremini,פורטו קטציקי חופים , חופים מהממים Egremini חוף מסודר ומרהיב על הים היוני מומלץ מאוד על אף הצורך לרדת ולטפס 100 מדרגות.
החוף של Porto katsiki המרהיב על הים היוני – מומלץ מאוד הרבה מדרגות – זכה במקום הראשון בתחרות החוף היפה ביוון. זה חוף עם יופי יוצא דופן, למרות המדרגות בירידה ובעליה למי שיכול כדאי מאוד. Doukato cap הנקודה הדרומית של האי במפגש עם החוף המערבי והמגדלור, האגדה מספרת שבמקום זה בתקופה העתיקה היה סיפור אהבה טרגי בין שתי נשים שלבסוף התאבדו בקפיצה לים דרום האי שייך לצעירים ומשפחות העיירה vasilliki השוכנת במפרץ קסום אתר מומלץ לגלישת רוח וספורט ימי , בעיירה טיילת ארוכה על קו המים, עם טברנות וגפנים והיא מקום מושלם לתפוס את השקט היווני, כיף לעצור ולשהות באזור העיירות Agiofiylli, Poars עיירות חוף – מרהיבות חובה לבקר העיירה Syvota עיירת נמל עם מדרחוב ומסעדות , ניתן להפליג לקפלוניה. מזרח האי האזור המיושב יותר של האי לפקדה, ובירת המחוז היא עיירת הקיט Nidriוהמפרץ האזורי היוקרתי והמרהיב שכולל נמל דייגים מקסים, הרבה מסעדות ובתי מלון וכן מספר בתי קפה ופאבים ומפל המצוי כשלושה וחצי קילומטר מחוף לכפר, ההליכה אליו היא בדרך קסומה יש לנעול בנעלים נוחות .אחת האטרקציות המרהיבות הם יציאה מנידרי בהפלגה מסודרת או בשיט עצמי מנידרי מרהיב שלו ויפה סביב האי של אונסיס בהפלגה.

אזור ההר אזור ההר מעניין מאוד בעיקר בכפרים הקטנים לאורך הדרך שגם מהווים את הדרך לחופים בחוף המערבי הכפר ביפה ביותר הוא כפר Athani המסביר פנים ובו מספר אטרקציות: אוטנטיות הכפר יפיפה אוטנטי וכאילו עצר מלכת, באחד הימים אפילו משאבת המים של הכפר (ישנה מאוד) התקלקלה מה גורם לתושבים להצטייד במאגרי מים פרטייםנקודת שיא גסטרונומית בטיול היה בעת ביקורנו בטברנה של תומא – מסעדה עממית בלב הכפר, מכניסת פנים, אוכל טרי וטעים ומאוד, והאיש עצמו יווני טיפוסי וטיפוס בלתי נשכח. הדובדבן שבקצפת היה מלון הבוטיק בו לנו בכפר, סוויטות מרהיבות, בריכה, אזור זולה , נוף חלומי ומשגע ממש גן עדן קטן ופרטי, מפנק , עוטף ומעניק חוויה בלתי נשכחת .
*שבתאי (סבי) חנן בחייו המקצועיים משמש סבי בתפקיד בכיר בעולם ההי טק בתחום מערכות ייחודיות להמשכיות עסקית של מערכות מחשוב ארגוניות.

טיולים מומלצים