דימיצאנה Dimitsana

צרו קשר

בוקינג

אזור יוצא דופן במרכז הפלופונס.העיירה דימיצאנה  יושבת על פתחו של קניון לוסיוס Lousios Gorge המרתק, אליו פונים בתי האבן של הכפר והסמטאות המרוצפות המחברות ביניהם מסודרים בחצי עיגול וצופים אל הקניון שלמטה.

הכפר משמש נקודת מוצא לטיולים ומרכז לגולשי הסקי המגיעים לאזור בחורף, ומציע טברנות מסורתיות בתי קפה לרוב ואוויר צח המקנה שקט ושלווה. מומלץ לשוטט בעיר ולראות את מגדל השעון המרשים שבה.

בנוסף, נמצא אתר ייחודי, המוזאון הפתוח למים, Open-air Water power museum  ממנו יוצא שביל היורד לאפיק העמוק של הנהר ולמנזרים. הערוץ העמוק של נהר לוסיוס Lousios מזמין לבוא ולגלות את צפונותיו, ללכת בשביל היוצא מהמוזאון אל עבר  Paleochori עד לגשר האופייני של Monopori שמעל הנהר. זוהי הזדמנות לבקר במנזרים של Prodromou ו – Philosophou אליו השביל מטפס המנזר שוכן במבנה מהמאה ה – 17  וצופה לנהר ממרום.  בצד הני של הנהר אפשר לראות את מנזר איוס יואניס מהמאה ה12. ומשם להמשיך עד לאתר העתיקות   – שרידי המקדש  לאל הרפואה אסקלפיוס ב Gortyna

המוזיאון הפתוח למים המוזאון פתוח בחודשים מרץ ועד 15 באוקטובר, בכל יום למעט ימי שלישי משעה 18:00 ועד לשעה 18:00  למעט ימי חג לאומיים.

 

מלונות מומלצים בדימיצאנה

 

טיולים מומלצים