וורגינה – Vergina

צרו קשר

בוקינג

בשנת 1977 הארכאולוג מנוליס אנדרוניקוס Andronikos חושף מתחת לתלולית הגדולה שבמרכז הכפר וורגינה Vergina את התגלית הארכאולוגית אולי החשובה ביותר של המאה ה – 20 שנתגלתה ביוון.
הכפר/עיירה וורגינה עצמה לא עושה רושם מי יודע מה… כך שאם אתם מתכוננים ללון בסביבה מומלץ לעשות זאת בעיר הקרובה ווריה, עיר תוססת עם חיי לילה טברנות ומסעדות ורובע יהודי עם בית כנסת מרשים. 
אבל, האתר  מרשים ומיוחד במינו. המוזיאון המודרני של וורגינה בנוי על האתר הארכאולוגי עצמו ומשולב בו. האתר הוא למעשה אתר הקבורה המלכותי של משפחת מוקדון והבירה של מקדוניה העתיקה. האתר בוורגינה כולל את אחוזת הקבר השלם של פיליפוס השני עם פרסקו של סצנות ציד. קבר נוסף מרשים אף הוא משויך לאלכסנדר ה – IV נכדו של פיליפ השני – אביו של אלכסנדר הגדול. קבר אחר אשר נשדד ונבזז מכונה “הקבר של פרספונה” ובו ציור קיר מופלא המתאר את חטיפתה של פרספונה ע”י Hades. בין הממצאים המוצגים באתר של וורגינה , 2 כדי זהב המכילים את עצמותיו של פיליפ השני ושל אחת מנשותיו, שני ניצים ונזר עשויים זהב בעבוד אומנותי ייחודי. כמו כן מוצגות 2 מיטות שנהב כלי נשק והשריון של פיליפ ועוד. האתר בנוי באופן ייחודי המבנה מכסה את אתר הקבורה והמבקר למעשה יורד אל החשכה הנשלטת ע”י האוצרות והקברים המוארים. מומלץ לבקר באתר גם למי שאינו “מת” על ארכאולוגיה.
לעוד מידע על המוזיאון והאתר הארכיאולוגי לחצו כאן

ואם אתם נשארים בסביבה שווה לבקר בעיר הקרובה ווריה, לעצור לתצפית על הסכר שעל הנהר ולעלות למנזר שעל ההר. ווריה עצמה שווה בילוי של לילה אחד לפחות אם לא יותר. 

 

טיולים מומלצים