חבל זגוריה Zagori

רוצים להצטרף לטיול?

Booking.com

זגוריה או זגורי  Zagori הוא שמו הרשמי של החבל הנמצא בצפון מזרח יוון לא רחוק מהגבול לאלבניה ומהווה חלק ממחוז אפירוס Epirus.  באזור זה תוכלו לבקר בכפרי הזגוריה (zagorochoria). ולגלות חבל ארץ מרתק הנמצא למראשותיהם של הרי הפינדוס.  מומלץ להתחיל את הביקור בעיר יאנינה היפה Ioanina. מיאנינה בהמשך הדרך מטפסים בשטח המתרומם ונכנסים אל המרחב הירוק רחב הידיים המשופע מים – נהר הווידומאטיס (Voidomatis) ונהר האוס (Aoos) הם נהרות גדולים אליהם מתנקזים יובלי הנחלים הקטנים וזרמי המים באביב הנובעים מהפשרת שלגים.

מקומות מומלצים בזגוריה

כפרים מומלצים לביקור: מונודנדרי, פאפיגו , וויצה. גם כאן מינימום השהייה המומלצת 2-3 ימים לפחות. 

קניון ויקוס Vikos Gorge הערוץ הטבעי העמוק ביותר בעולם, מתפתל בינות לכפרים הבנויים צפחה אפורה, מעליו מפוזרות נקודות תצפית מהם נשקף הקניון במלוא יופיו. על אפיקי הנחלים בנויים גשרי אבן עם קשתות בעזרתם נעו אנשי האזור בינות לכפרים.
 נקודות תצפית מעניינות ופופולאריות ניתן למצוא ב: במונודנדרי, בכפר וויקוס, בכפר פפיגו. גשרים עתיקים ששווה לבקר בהם: הגשר הגדול בקוניצה. הגשר בעל 3 הקימורים ליד הכפר קיפי. זגוריה אידיאלית גם לטיולים רגליים, למטפסי הרים, לחובבי שיט נהרות – רפטינג ועוד מיני פעילויות אקטיביות. הכפרים המסורתיים מציעים אירוח כפרי ומקבלים את הבאים בסבר פנים נאה. גם המסעדות והטברנות מציעות אוכל יווני אותנטי טעים ובלתי נשכח.    

המלצה לטיול, מתחילים  בחצי האי פיליו (Pelion ) אליו מגיעים לאחר הנחיתה באתונה. עולים על הרכב השכור ויוצאים לכביש המהיר אתונה – סלוניקי, אשר יוביל אתכם צפונה לחצי האי פיליו השוכן לפתחו של “גן העדן האבוד”. מולדת הקנטאורים מציע למטייל חופים נסתרים, מפלי מים, מטעי פרי נפלאים ריבות מדהימות עשויות ע”י המקומיים ושקט כחול נוטה לטורקיז המחכה רק לכם. “הולכים לאיבוד” בדרכים המתפתלות בין הכפרים בתוך נוף ירוק בואך פיליון. סיור מרשים שייחרט בזיכרון הוא הביקור ב מקריניצה – המרפסת של פיליו, בשעות אחה”צ, לשבת בכיכר הכפר ולצפות בנוף המדהים של וולוס הנשקף מלמטה. ב צאגאראדה מחכה לכם עץ הדולב בן 1500 השנים. ומשם גולשים מטה לעבר השני של הר פיליו אל חופי הטורקיז של איוס יואניס ו דאמוחארי שם צולם חלק גדול מהסרט “מאמה מיה” מומלץ לשהות בחצי האי בין יומיים לשבוע. מחצי האי פיליו יוצאים לכיוון צפון מערב כשהיעד הוא אזור הרי הפינדוס וכפרי ה זאגוריה . אפשר לעצור לביקור מרהיב במנזרים התלויים במטאורה, משם ביקור בכפר הציורי מצובו ולאחריו בעיר יאנינה השוכנת על חוף אגם פנימי. משם, להלך בסמטאות בכפרים האותנטיים של זאגוריה הבנויים צפחה ולהקשיב לשקט, לפסוע לאורך המים הזכים של הנהר בנוף הררי עטור יערות, נהרות וגשרים עתיקים ולחוש את יוון האמיתית.

 

אטרקציות בזגוריה

חבילות דומות