טיול חורף ביוון

רוצים להצטרף לטיול חורף?

בוקינג

טיול חורף ביוון, איך זה נשמע?

  יוון שונה בחורף, בהרים הגבוהים ובישובים הצפוניים היא לובשת לבן.  יוון בחורף זה לא מה שאנחנו מכירים בשאר עונות השנה. מטיילים רבים המתכננים ביקור ביוון – ראשון או חוזר – יחשבו אוטומטית על הקיץ ההומה והחם כבחירה הנכונה. תרשו לנו להציג בפניכם את הייחודיות של יוון בחורף, היתרונות והחוויות שתוכלו לחוות בטיול אחד של חורף ביוון.

נתחיל מזה שמחירי הטיסות נמוכים להפליא ולפעמים מצחיקים (מגיעים לכדי 160 דולר פלוס מינוס) בתאריכים מסוימים.  בשדה התעופה גם בארץ וגם באתונה כמעט ואינה קיימת צפיפות המאפיינת את התהליך עד להמראה. נעבור לחוויות וההנאות, אין תענוג גדול מלשבת בחורף ביוון מול אח מבוערת במלון או בטברנה וליהנות מתבשילי קדרה ממיטב המטבח היווני המוצעים רק בחורף, או להצטרף לריקוד יווני לצלילי המוסיקה היוונית הנהדרת. טיול חורף ביוון יביא אתכם לאתרי הסקי  – ויש רבים כאלה ביוון –  חגיגה לכל חובב סקי. טיול חורף זה לנוע בדרכים בתוך המרחבים הלבנים עטויי השלג. להביט לנופים רחוקים לפסגות לבנות, לכפרים שגגותיהם הלבינו משלג.  לטעום ערמונים קלויים ואפילו להרהר במהות החיים. יוון במיוחד בחורף, מציעה קבלת פנים לבבית של התושבים המקומיים מסבירי הפנים אשר שמחים לארח עם כל הלב. ועל הכל מנצח המדריך הבלתי נשכח – תאנאסיס, אשר יוביל אתכם בבטחה אל כל אותם מקומות מופלאים שרק יוון יכולה להציע. 
טיול החורף שלנו מתחיל בפגישה לבבית בשדה התעופה באתונה ונמשך לאורך כל 7 הימים הבאים בחבלי הארץ השונים והמופלאים של הטיול ביוון עד לסיומו בשדה התעופה באתונה ביומו האחרון. הלינות באזורים הכפריים של הטיול תהיינה במלונות כפריים קטנים/בתי הארחה שם גם תוגש ארוחת הבקר. כל יום טיול יסתיים לו  בארוחת יוונית טיפוסית בטברנה מקומית (לא במלון) וכך תוכלו ליהנות ממגוון מטעמי המטבח היווני. הרומנטיקנים שבניכם יגלו את החוויה האישית שלהם במראות השלג הנגלים מבעד לחלון, או מהאש הבוערת באח או אפילו קולות הפצפוץ של הערמונים הקלויים על האח.

לטיול  קראנו:  טיול חורף יווני חם או מי מפחד מחורף יווני?
יוון מזמינה, מרתקת, מיוחדת ויפה להפליא בחורף. הצטרפו  לקבוצה הולכת וגדלה שאינה מוותרת על טיול ביוון גם בחורף. בחורף, מחירי הטיסות צונחים ו”ציידי הכרטיסים המוזלים” יוצאים לדרך. בחורף, אפשר להשיג מחירים סבירים ושפויים לטיולים ולבתי המלון. בחורף, יוון שקטה יותר, הנופים משתנים, בתחילה שלכת מרהיבה וחגיגות ציפורו ואח”כ שלג לבן בפסגות ההרים. ערמונים  על האש בכפרים הקטנים, ובטברנות פוצחים בשירה.

באתונה ובסלוניקי מותחים מיתרים בבוזוקי והזמרים משחיזים גרון, כן העונה כבר התחילה. כן טיול ביוון בחורף. ועכשיו להצעה: אנחנו שמחים להביא בפניכם הצעה ייחודית לטיול חורף ביוון , טיול מרתק בן שבוע (7 ימים 6 לילות) קבוצה קטנה – 4 עד 8 משתתפים (במיניוואן 8+1 נוסעים) מסלול מרהיב ומעל הכל מחיר מיוחד ושווה לכל נפש.
מה כוללת ההצעה: חצי פנסיון (לינה וארוחת בקר במלונות + ארוחות ערב בטברנה יוונית). רכב בהתאמה למספר המשתתפים, נהג/מדריך מקומי מוסמך לכל משך הטיול. מסלול קלאסי הכולל את אתונה – חצי האי פיליון – מנזרי מטאורה – זגוריה. אם עוד לא הייתם אז עכשיו הזמן לטיול ביוון.

חושבים לטייל עצמאית? מעוניינים בייעוץ מקצועי (בתשלום) לפני היציאה?  צרו קשר   מעוניינים בטיול פרטי הכולל (כמעט) הכל:  מדריך, רכב ומלונות  צרו קשר  , השיגו לכם כרטיסי טיסה מוזלים, את כל השאר נעשה אנחנו.
עוד רעיון ששווה לשקול, טיול חורף מוזיקלי ביוון בניחוח של ארומה יוונית.  בוזוקי, טברנות והפלופונס – לא פוחדים מהחורף היווני, אוהבים מוסיקה יוונית? ההצעה הזו  מיועדת לכם. הצעה לטיול בן  7 ימים  בחלקה הדרומי של יוון – חצי האי פלופונס.  חוצים את תעלת קורינטוס העמוקה, גולשים בקניון בעזרת רכבת הרים ייחודית ומיוחדת במינה. מפגש עם ההיסטוריה והמיתולוגיה היוונית באתרים המצביעים על התקופה. תצפיות מרתקות לנופים מרוחקים ממרומי מבצרים.  סיורים בסמטאות ציוריות ויפיפיות בערים עתיקות.  והכירות עם המטבח היווני המגוון  בטברנות האוכל . את הימים האחרונים מעבירים באתונה, במפגשים באופן בלתי אמצעי אם המוסיקה היוונית  בטברנות האוכל המלוות את הסועדים במוסיקה יוונית. ואפשר לקנח במופע אחד או   שניים עם הזמרים המובילים את הזמר היווני, המופיעים בהיכלי הזמר ובמועדונים הרבים של אתונה. 

תל-אביב – אתונה- אפידאורוס – מקנה – נפפליון – פאלאמידי – ספרטי 

תעלת קורינטוס

טיסת בוקר לאתונה בירת יוון. נחיתה התארגנות ויציאה בנסיעה לכיוון הפלופונס ביקור מעניין בחבל ארגוליס. בדרכנו נעבור מעל תעלת קורינתוס, תעלה מלאכותית המחברת בין הים האגאי למצר הקורינתי ולים היוני, נערוך תצפית על התעלה ונמשיך בנסיעה בדרך החוף אל האמפיתאטרון הענק באפידאורוס/אפידברוס שהתפרסם בזכות האקוסטיקה הטבעית שבמקום. נבקר במוזיאון המוקדש לאל הרפואה אסקלפיוס ASKELAPIOS, אשר היה יעד לנהירה המונית של חולים ומבקשי מזור.

נפפליון

מונמבסיה

חבל מאני

משם לאחד מהערים היפות ביוון נפפליון NAFPLIO N שהייתה הבירה הראשונה של יוון ל  אחר מלחמת העצמאות.נעלה לתצפית על העיר מהגבעה בה נמצא מבצר פאלאמידי נרד ונסייר בסמטאותיה ורחובותיה הציוריות של עיר נמל זו. נצפה מלמטה אל עבר המבצר ולאי הקטן בורז’י . נמשיך את סיורינו בפלופונס אל מיקנה לצהרים. משם אל עתיקות מיקנה, דרך שער הבנוי מאבנים קיקלופיות נכנס לביקור בעיר העתיקה עירו של אגממנון. כאן נסיים את הביקור בחבל ארגוליס נחצה את חבל ארקאדיה בדרכנו לחבל לקוניה אל העיר ספארטי  לשעבר ספרטה העתיקה  הגעה לעיר העברה למלון בערב ניתן יהיה לצאת לסיור בעיר וארוחת ערב.  לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את המלון בספרטי – ונצא בנסיעה למערות דירוס DIROS CAVE מערות נטיפים הנמצאות בחבל מאני. בביקור במערה נצא לשיט על פני הנהר אל אולמות מערות הנטיפים נגיע למקום ונבקר במערת נטיפים זו. ומשם לגיטיו GITHIO עיירת דייגים שבתקופה ההלנית היה הנמל הראשי של העיר ספרטה. עצירה קצרה במקום ומשם נמשיך לכפר הדייגים ייפירה GEFIRA כאן נעזר בתחבורה הציבורית עם האוטובוסים הקטנים שיובילו אותנו למונמוואסיה/מונמבסיה MONEMVASSIA העיר הקסומה שנוסדה בימי הביניים, העיר מכונה גם גיברלטר של יוון. נסייר בעיר ובשעות אחר הצהריים נשוב על עקבותינו לכיוון ספרטי אל המלון למנוחה בערב נצא במרוכז לארוחת ערב במלון. את הימים הבאים נבלה באתונה. במועדונים ובטברנות לצלילי מוסיקה ומטעמי המטבח היווני.

טיולים מומלצים