טרקים וטיולי שטח

רוצים להצטרף לטרק?

Booking.com

גלו את האזורים היפים ביותר של יוון ברגל.

יוון מתקשרת בעיקר עם אתונה וסלוניקי, האיים, חופשות  "בטן גב " , חופים כחולים, מוסיקה ואוכל נהדר.
לכן בטח תופתעו לדעת שיוון היא גם מדינה שידועה בשפע הטרקים ומסלולי ההליכה שלה. באמצעות הטרקים ניתן לחקור את יוון האמיתית "דרך הרגליים" ולחוות את היופי של האזורים הכפריים והרי יוון.


הטרק יכול להתבצע כטיול יום קצר, כטיול עם לינת לילה, כמסע של מספר ימים, עם מדריך מקצועי או בלעדיו. האפשרויות לטרקים ביוון הן רבות ומגוונות וכמעט בכל אזור ניתן למצוא מסלולי הליכה בדרגות קושי שונות אשר ברובם אף ניתן  ניתן לטייל באופן עצמאי.

טיול עצמאי

רוב מסלולי הטיול העצמאיים ביוון מוגדרים כמסלולי יום ובכולם מובטחת לכם הנאה מנופים מרהיבים וטבע מוריק.
מסלולי הליכה עצמאיים בכל רחבי יוון.

עם זאת, אתם חייבים לזכור: הנאת הטיול בחיק הטבע לעיתים משכיחה מאתנו את הסכנות הבטיחותיות האורבות בעת טיול ללא הערכות לא נכונה. גם טיול יום אחד ללא לינת שטח עלול לזמן מפגעי בטיחות וסכנות. חשוב להיות ערניים ומודעים לכללי הבטיחות הנדרשים.
אל תשכחו שאתם נמצאים במדינה זרה, אינכם מכירים את השפה, את מזג האויר ואת יכולות החילוץ והאיתור.

בוחרים מסלול ומבררים את כל התנאים

 לאחר שבחרתם מסלול, בדקו מהו משך הזמן שלוקח לעבור את המסלול מתחילתו ועד סופו והאם יש אפשרות לקצרו במידה ועולה צורך.
וודאו לאיזה גילאים הוא מתאים ומהי מידת הקושי לקבוצת גיל אליה הוא מתאים.
בדקו האם המסלול הוא מעגלי, האם הוא מוצל, האם הוא כולל טיפוס בסולמות, אילו נקודות ציון חשובות יעזרו לכם שלא לאבד את הדרך.

מהו מזג האוויר הצפוי ומהי העונה המומלצת

לכל אזור ולכל סביבה, ישנה את העונה המומלצת ביותר לטיולים. תמיד בדקו מהו מזג האוויר והאם יש התראות מיוחדות על מזג אויר חריג? (עומס חום, שלג, ערפל וכו') רוחות חזקות, שיטפונות, שריפות ועוד. 
 הכי חשוב -יצאתם למסלול והוא נמצא כבלתי אפשרי או לא

לא יוצאים בלי מפה

כיום כולנו ערוכים עם תוכנת ניווט בפלאפון, אך ביוון אין זה נדיר למצוא אזורים ללא קליטה סלולרית. ציוד בסיסי לכל טיול חייב לכלול את מפת המסלול המעודכנת בדרך זו תבטיחו שלא תאבדו את הדרך ולא תקלעו למצוקה. הקפידו להיצמד לסימוני השבילים ולהנחיות השלטים – לשם כך הם נועדו. 

לוחות זמנים

שימו לב ללוחות הזמנים שקבעתם מראש. מניסיון, לא תמיד הערכות הזמן תואמות למציאות בשטח!! מומלץ להתחיל את מסלול הטיול בשעות הבוקר ולסיימו כשיש עוד אור יום. אם מדובר במסלול טיול רב יומי כדאי להגיע אל שטח הלינה מוקדם על מנת להיעזר באור טבעי לסריקת שטח הלינה, בניית האוהלים והתמקמות טובה בשטח. בנוסף, הליכה בשעות חשוכות מציפה סכנות מיותרות נוספות.

מזון ומים

הצטיידו במזון ומים לפי מספר הנפשות. כמות המים המומלצת היא כשלושה ליטרים מים לאדם במצב של הליכה בשטח במזג אוויר נוח. אל תקלו ראש בנושא זה. בחרו מזון עמיד לחום. מזון רגיש עלול להתקלקל לגרום לבעיות מעיים או להשאיר אתכם עם כמות מזון חסרה.

לבוש מתאים

בחלק מהאזורים (בעיקר בהרים)  גם בקיץ מזג האויר עלול להיות קר ביחס לעונה. הקפידו על לבוש מתאים לעונה ונעלי הליכה נוחות. דאגו לבגדים חלופיים. 

הוראות לשעת חירום

דאגו לקחת ערכת עזרה ראשונה (וודאו שהיא מלאה). 
דאגו לרשימת טלפונים לשעת חירום (טלפונים של גורמי חילוץ והצלה).
קבעו מראש כללי התנהגות למקרים בהם אחד או יותר מהקבוצה/ משפחה הלך לאיבוד.

אנשי קשר חיצוניים

מומלץ להשאיר את פרטי המסלול (לוח זמנים ומיקומים) ופרטי המשתתפים בטיול לאיש קשר אמין וזמין לפני היציאה. (לדוג' בית המלון אליו אתם צפויים לחזור בסיום הטרק)
אם הגעתם אל נקודת היציאה של המסלול עם רכב, השאירו עליו פרטים מזהים, דרכי התקשרות אתכם ושעת חזרה משוערת.  

לסיום נאמר -בטוח יותר עם מדריך מנוסה וגורם מקצועי אחראי.

הצמדת מדריך טיולים מקומי מנוסה לטיול נותנת שקט וביטחון. בטח כשמדובר במסלולים מאתגרים ובסביבה לא מוכרת. לרוב תגלו שעלות מדריך טיולים צמוד לא רק מעשירה את הטיול אלא גם לא מייקרת אותו בהרבה כשמדובר בטיולי קבוצות.

טיילו בבטיחות וחזרו בשלום

טיול מודרך

אנו בשיתוף עם חברת walking holidays היוונית, מציעים לכם חווית טיול חד פעמית של טרק מודרך לקבוצות קטנות  ( 2 – עד 14 משתתפים)  החל מטיול יום אחד ועד שבוע בחצי האי פיליון, הרי הפינדוס וקניון ויקוס, מטאורה ,הר האולימפוס  וכן במקומות נוספים בבחירה אישית.

מדובר במדריכים מקצועיים, מנוסים, דוברי אנגלית והכי חשוב מוסמכים אשר מכירים את השטח היטב. המסלולים בנויים בדרגות קושי שונות ומותאמים לרמת הכושר של המטיילים.

מה הטיול כולל?

מדריך מקצועי, מנוסה, מוסמך ודובר אנגלית

רכב מלווה צמוד (בהתאמה לגודל הקבוצה)

פנסיון מלא (ארוחת צהריים בשטח)

לינה בבתי הארחה כפריים.

הסעות משדה התעופה הקרוב. ( אתונה, יאנינה, סלוניקי ) ובחזרה אליו.

למידע נוסף ולהזמנות לחצו כאן

טיולים מומלצים