יוון Greece

צרו קשר

בוקינג

נפלאות היבשת היוונית
 
את יוון האמיתית, האותנטית, המיתולוגית, תמצאו ביבשת צבעים מרהיבים סתיו דרמטי, קיץ כחול עמוק, אביב של פריחה וחורף  עם העשן מהאח המבוערת והשלג הלבן שבפסגות.
היבשת ביוון מציעה חוויות  רבות , נהרות שוצפים, ערוצים עמוקים, קניונים נעלמים וחופים נסתרים. ביבשת תגלו מראות ייחודיים מסוגם, מנזרים תלויים על גבי צוקים אפורים. מפגשים מרתקים וקשר בלתי אמצעי עם הטבע הנוף והאדם. הרב גוניות של היבשת והשוני בין חבלי הארץ  מאפשר מעברים בין נופים אגדות ומיתולוגיה. מעבר לפסגות ההרים הנישאות תגיעו למחוזות מופלאים השזורים בסיפור ערש התרבות העולמית ואל כל זה תוסיפו את הניחוח היוצא דופן של המטבח היווני ותקבלו השלמה לטיול מופלא.
ביבשת, החופים הנפתלים של הפלופונס, הערים הנסתרות של אולימפיה, אפידאוורוס, הרכבת המטפסת במעלה קניון ווראיקוס וניחוח הזיתים  בקלמטה הסמוכה לספרטה יהוו סיום מושלם לעוד יום טיול. 
בארץ הקנטאורים (היצורים מהמיתולוגיה שחציים אדם וחציים סוס)  אשר בחצי האי פיליון אולי קנטאואר מנומנם יורה לכם את הדרך אל מסתרי הר פיליון והחופים הנהדרים שלו. אחה”צ בכפר מקריניצה כאשר השמש השוקעת במפרץ פגסטיקוס צובעת באדום את העיר המשתרעת למטה זהו מראה בלתי נשכח. עץ הדולב העתיק בכפר צאגרדה כבר בן 1500 שנים ועוד כוחו במותניו, לנוח בצלו עם כוס פרפה קר יהווה אתנחתא יוונית ראויה. בטיילת של וולוס, תרני היאכטות נעים ברוח ובציפורדיקו הסמוך לוגמים ציפורו מקומי עם צלחות המזטים המהוות השלמה אידיאלית לטיול מושלם בחצי האי המשגע הזה.
צפונה משם אפשרי מפגש אקראי עם האלים בהר האולימפוס, בתנאי שהענן הקבוע שעל הפסגה יתפוגג לפתע ויחשוף את פניו המופתעות של זאוס… אם לא, ניתן להסתפק בסייסטה קצרה בכפר ליטוחורו שלמרגלותיו.
היבשת, ללא ספק, ארץ מרתקת עטורת יערות ושלכת מרהיבה בסתיו, פסגות לבנות משלג, מפלי מים הנופלים ברעש מגובה רב, אגמים ושמורות טבע וכן, יש גם את המורשת היהודית שלנו, קהילות ששרדו אלפי שנים והרבה הרבה היסטוריה. עוד כמה מילים על היבשת:
הבירה אתונה, 13 מחוזות מתוכם 9 ביבשת – אטיקה מרכז יוון מרכז מקדוניה אפירוס פלופונס תסליה מערב יוון מזרח מקדוניה ותראקיה מערב מקדוניה. נפל לידי לא מכבר הספר “1000 מקומות מופלאים לראות לפני שנמות” (הוצאת ידיעות ספרים) בכל הקשור ליוון מתפרסמים בספר המקומות הבאים: האקרופוליס באתונה – מוזאון הארכיאולוגיה הלאומי – דלפי – אפידאוורוס – הר אתוס מדינת נזירים אוטונומית תחת ריבונות יוון – מונמבסיה– מנזרי מטאורה. האיים: הידרה – כרתים – מיקונוס – דלוס – סימי – סנטוריני – פאטמוס – רודוס.

אל הרשימה הזו אני מצרף את המקומות שלדעתי אסור להחמיץ כאשר מבקרים ביוון. זה אמנם יחייב מספר ביקורים או שהות ארוכה מהרגיל אבל שווה כל רגע. חצי האי פיליון – זגוריה וכפרי הזגוריה – קסטוריה – אגמי פרספה – קניון ווראיקוס – אגם קרקיני – קרפניסי – וורגינה – בקעת פרנסטי – מוזאון האקרופוליס החדש – תעלת קורינתוס – יירולימאנס – נפפליון – מנזרי מטאורה

טיולים מומלצים