יואנינה IOANINA

צרו קשר

בוקינג

יואנינה  (מבטאים יאנינה) היא בירת חבל זגוריה אשר במחוז אפירוס שבצפון יוון. העיר שוכנת על גדת אגם פמבוטיס  מרוחקת מאתונה 410 ק”מ  ומסלוניקי 270 ק”מ של כבישי אגרה מהירים. תחבורה ציבורית מודרנית מחברת את העיר עם הערים הראשיות אתונה וסלוניקי ולעוד יעדים רבים.

יואנינה היא העורף הכלכלי והלוגיסטי של אחד האזורים הנהדרים של יוון. הנמל באיגומניצה – השלישי בגודלו ביוון –  חצי שעה נסיעה מיואנינה, משמש הן כנמל המסחרי הגדול של יוון והן כמרכז למעבורות הרבות המגיעות ויוצאות משם, למשל, הקשר העיקרי של האי קורפו עם היבשת. העיר מפורסמת בתעשיית הכסף האיכותית שלה והיא חלק מכלכלת התיירות של האזור. לעיר היסטוריה ארוכה והמראות מחברים אותה לתקופה העותמאנית וההשפעה התרבותית על העיר, כדאי לבקר  במסגד אסלאן פאשה (1687) ובמוזאון האתנוגרפי. הליכה בסמטאות העיר העתיקה היא כמו חזרה בזמן אל התקופות בהם דרו שם בכפיפה אחת, נוצרים, מוסלמים ויהודים בשלווה מאות בשנים. בית הכנסת הרומניוטי  “קהל קדוש ישן” העתhק מתוחזק ע”י אנשי הקהילה הקטנה שמספרם פוחת והולך עם השנים ההיסטוריה של הקהילה היהודית.

יואנינה היא מקום טוב לאוכל משובח, מטבח ים תיכוני ואוכל יווני ביתי. הגבינות המפורסמות (מצובוני) מגיעות מהכפרים ההרריים, וכנ”ל הבשר, הדגים הטריים היינות והציפורו והקינוח הידוע – הבקלווה האיכותית המפורסמת בעולם.

הכי מומלץ לטייל ביואנינה ברגל. את הרכב ניתן לחנות במגרשי החניה הרבים שבעיר, בחניון העירוני מרכז העיר ליד כיכר השעון, לא רחוק משם יש גם חניון תת קרקעי. חניה בחינם תוכלו למצוא  בחניון ליד האגם בסמוך לחומות העתיקות והשוק הישן של יואנינה.

כיצד להגיע ליואנינה?

כשאומרים לנו "טיול מאורגן" מיד קופץ לנו לראש כל העניין הזה של אוטובוס עם קבוצת אנשים שלא מכירים אחד את השני, את המדריך ה"חברמן" שמספר בדיחות לא מצחיקות, את הזוג שרב כל הזמן, את ההוא שלא מפסיק לשאול שאלות והכי גרוע, את הלו"ז הקשיח שקובע היכן תאכלו, היכן תטיילו וכמה זמן יש לכם להסתובב (ותמיד דווקא במקום שהכי אהבתם יש הפסקה קצרה).

אם אתם כאלו שאוהבים לשבת ולתכנן את המסלול, לחקור בגוגל ולמצוא אטרקציות, להזמין מלונות ולנהוג את כל הדרך, ואז בטיול עצמו להתווכח עם האשה/הילדים/החברים, להתעצבן מהפקקים, לחפש תחנת דלק או חניה ולקטר שאתם לא מצליחים  ליהנות, אז אנחנו מציעים לכם לעבור לדף "תכנון מסלול לנוסע העצמאי".

אנו מציעים:

ניתן להגיע ליואנינה גם בטיסה פנימית. 2 טיסות יומיות מאתונה מתבצעות באמצעות חברת אג’יאן.

חברת התחבורה  KTL מפעילה קווי תחבורה בדגש על החופים הנהדרים של אפירוס

מקומות מומלצים ביואנינה

האי של יואנינה שעד היום לא ניתן לו שם, מכונה “ניסאקי” שפירושו אי קטן.  האי השוכן במרכז האגם וניתן להגיע אליו בסירות אוטובוס השטות אליו בתדירות גבוהה. באי עצמו תמצאו מספר מנזרים עתיקים,  סמטאות ציוריות, חנויות מזכרות, מסעדות ובתי קפה.

 

טיולים מומלצים