לפקדה Lefkada

צרו קשר

בוקינג

האי לפקדה  נמצא בים היוני  מצפון לאיים זקינטוס  Zakinthos , וקפלוניה – Kefalonia. שטחו 356 קמ”ר ומתגוררים בו כ – 23 אלף תושבים. העיר המרכזית באי נקראת גם היא לפקדה ושוכנת בחלקו הצפוני של האי. האי לפקדה מהווה מקור משיכה לתיירים רבים מכל העולם בשל הנוף הירוק, הים הכחול, החופים הקסומים והקשר אל היבשת באמצעות גשר המתרומם בעת מעבר ספינות. צדו המערבי של האי פתוח לרוחות ומהווה מרכז לחובבי גלישה וקייטסרפינג. אתרי ביקור מבוקשים ואטרקציות מרכזיות באי לפקדה: העיירה ווסיליקי, כף דוקאטו, אתר הנופש נידרי – Nydri  אפשר לטייל עד למפל או גם ממנו ניתן להפליג לאי קפלוניה, הכפר Athani , סקורפיון “האי של אונאסיס” .

כיצד להגיע ללפקדה?

לאחרונה החלו טיסות ישירות לאי מה שמקל על הישראלים להגיע. האלטרנטיבה המומלצת בהעדר טיסות ישירות ללפקדה היא לשלב את הביקור באי עם טיול בחלק המערבי של היבשת כולל צפון הפלופונס, גשר ריו, נפפקטוס גלקסידי וארטה. ניתן גם לשלב טיול בזגוריה ובמטאורה  

מקומות מומלצים בלפקדה

העיירה ווסיליקי,
כף דוקאטו,
אתר הנופש נידרי – Nydri  אפשר לטייל עד למפל או גם ממנו ניתן להפליג לאי קפלוניה,
הכפר Athani ,
סקורפיון “האי של אונאסיס” .
החופים המובילים ביופי וברמת הביקוש הם פורטו קציקי  ואגרמי וכדאי לבקר בהם למרות הצורך בטיפוס על שורה ארוכה של מדרגות. החופים הנהדרים המקיפים את לפקדה הם למעשה מקור המשיכה העיקרי לבאים בשעריו, כ – 4 שעות ייקח לכם להקיף את האי היפיפה  ולהיחשף לחופים הבתוליים  שהגלים מלחכים אותם.  נסיעה זהירה בדרכי הנוף הצרות של לפקדה תגלה בפניכם את כל הקסמים שהאי הזה מציע, נופים מרהיבים, כפרים אותנטיים ושלווה.

מקומות קרובים

זקינטוס
איתקה
קפלוניה.

טיולים מומלצים