מצובו Metsovo

צרו קשר

בוקינג

מצובו, עיירת הרועים הוולאכים בנויה במדרון אלפיני הגולש אל העמק למטה. לפני שנסלל הכביש המהיר אגנטיה המחבר את עיר הנמל איגומניצה עם צפון מזרח יוון, היו המטיילים באזור איפירוס בדרכם לזגוריה או ממנה עוברים במצובו.

היום יש צורך לסטות מהכביש המהיר להכנס למצובו ולרדת בדרך המובילה מטה לכיכר הכפר. במרכז מצובו שורה של חנויות ביניהן רבות המציעות מגוון גבינות מעושנות בעשייתן מתמחים המקומיים. בחלק האחר תוכלו למצוא מסעדות וטברנות בשרים המתמחות בצליית מיני בשרים על גריל פחמים והמוגש על מפיות נייר – כי הכי חשוב הרע זה האוכל. בסמוך למגרש החניה פסל הדובים המפורסם. מומלץ לא להחמיץ את הביקור במצובו למרות הצורך ביציאה מהכביש המהיר. לבד מהקשישים היושבים בכיכר ומגלגלים בקומבולוי תוכלו להבחין מעת לעת במקומיים לבושים בבגדי רועים מסורתיים, אולם מספרם הולך ופוחת עם הזמן.

מצובו מפורסמת גם בתעשיית עבודות העץ ואת מגוון המוצרים תוכלו לפגוש בחנויות הקטנות לאורך הדרך הראשית ובסמטאות הכפר. בהגעה או ביציאה מהכפר כדאי לעצור לתצפית על הכפר מראה חוויתי מרהיב לצד הגשרים הענקיים והמנהרות שמסביב. הכפר מושך אליו תיירים רבים והוא נקודת ביקור פופולרית למטיילים שנוסעים למנזרי מטאורה או בדרכם לכפרי זגוריה.

מקומות קרובים

טיולים מומלצים