סירוס Syros

צרו קשר

בוקינג

האי שייך לקבוצת האיים הקיקלאדים, אולם בשונה מהאיים הקיקלאדיים האחרים, האדריכלות של סירוס מאופיינת במבנים עוד מימי הביניים. ההגעה ה”מסורתית" לאי היא באמצעות מעבורת היוצאת מנמל פיראוס באתונה. 
כאשר המעבורת מתקרבת לסירוס, נגלה מראה מרהיב של 2 הגבעות עליהן בנויים הבתים הצבועים צבעי פסטל רכים. 

מקומות מומלצים בסירוס

החופים של סירוס נותנים תחושת רוגע והאי אידיאלי לזוגות המחפשים חופשות רומנטיות.
סביב החופים קיימים מתקני תיירות רבים, מלונות וחדרי אירוח .
מלונות בסירוס.

העיר המרכזית של סירוס, ארמופוליס, נהדרת לטיול,  מומלץ לטייל ברובע הישן ולהביט אל הנוף המרהיב של הים האגאי. לעלות במדרגות הרבות על הגבעה מעל ארמופוליס, ולהגיע אל הרובע של אנו סירוס מרכז הקהילה הקתולית המסורתית של האי. החופים העיקריים של סירוס הם  Galissas, Megas Gialos, Kini ו – Posidonia , בהם חופים חוליים ומי קריסטל זכים. יש מקומות נהדרים לנופש למשפחות עם ילדים וכל זה במרחק של מטרים ספורים מחוף הים. רוב הכפרים של סירוס קטנים אך ציוריים iהם ללא ספק תערובת של הוונציאני והסגנון האדריכלי ה  Cycladic

ארמופוליס ואנו סירוס הם הכפרים המפורסמים ביותר, עם ארכיטקטורה ייחודית ותחושה של ימי הביניים. בכל המקומות תמצאו מלונות ולינה הממוקמים סביב הכפרים האלה. ניתן לשלב ביקור גם באיים יווניים נוספים אחרים המקיפים את האי סירוס הנמצא במרכז מעגל של איים כמו פארוס, נקסוס, טינוס, מיקונוס, סיפנוס, סריפוס ונוספים. טיול לאורך הטיילת יפגיש אותנו עם מגוון בתי הקפה והמסעדות, ישיבה באחד מהם על הים מול האופק הפתוח תאפשר תצפית נוחה על המעבורות הרבות הפוקדות את האי, אל המים הכחולים המשנים את צבעם ולהמולת החיים היומיומית בעיר היפה הזו. כיף גדול להלך בין הסמטאות והבתים הצבועים, להביט בחנויות שלצידי הכביש, לגלות מסעדה קטנה שגפנים משתרגים ומצילים על הסועדים.

טיולים מומלצים