סנטוריני Santorini

צרו קשר

בוקינג

מראות של כפרים לבנים, בתים המסויידים לבן, סמטאות מרוצפות אבן וצמחי בוגנוויליה לוהטים באדום ארגמן.
האיים הקיקלדיים מאופיינים במראות שכאלה, סריפוס, פארוס, נקסוס ועוד. החופים נהדרים, טברנות לרוב ואווירה יוונית. אי אפשר שלא להזכיר את סנטוריני שכמו יצא מהגלויה, אחד האיים הפופולאריים ביותר. לשבת במלון הקטן שעל המדרון בפירה Phira ולהציץ למטה למפרץ שלרגלי הר הגעש.
בחופים תמצאו מים צלולים וחוף המורכב מאבנים קטנטנות שמקור בפעילות הוולקאנית של האי. לצד חופי סנטוריני מצויים כפרים ציוריים ממש על הים ובהם מלונות בוטיק מקסימים, מסעדות ובארים על החוף. 

כיצד להגיע לסנטוריני?

מעבר לטיסות הישירות מישראל בעונת התיירות, ההגעה לאי אפשרית בטיסה פנימית מאתונה  או מסלוניקי

מקומות מומלצים בסנטוריני

טרקציה מרכזית באי סנטוריני הוא ללא ספק  הר הגעש הממוקם בעיירה פירה (Phira), עיר הבירה של האי הוא  לוע געשי, אשר נוצר בעקבות התפרצות הר געש קדום. באתר הארכיאולוגי בסנטוריני, תוכלו לראות שרידים של העיירה אקרוטירי, שנהרסה לחלוטין עקב התפרצות הר הגעש. מרחק עשרים דקות נסיעה מפירה שוכנת קאמארי – אתר נופש ובו בתי מלון וחופים יפים. לצד קאמארי נפרסים כמה חופים מיוחדים שנקראים החופים השחורים. כרבע שעה נסיעה מהבירה פירה, חוף פריסיה נחשב לאחד החופים היפים ביותר באי יש בו חול ואורכו כקילומטר. הכפר הציורי אויה (OIA) -חובה לבקר –  השוכן בקצה הצפוני של האי מעניק למבקרים מראה מדהים ובלתי נשכח. לא כדאי להחמיץ את ממרומי הצוק את שקיעת השמש בים לעת ערב.

טיולים מומלצים