חצי האי פלופונס Peloponnessos

רוצים לטייל בפלופונס?

Booking.com

פלופונס – חצי האי פלופונס, Peloponessos.
חצי האי פלופונס שונה דרמטית מהחלק הצפוני של יבשת יוון. הפלופונס הוא למעשה חלקה הדרומי של יבשת יוון מה שמפריד אותו מהיבשת זו תעלת קורינטוס. תעלת קורינטוס העמוקה נחפרה במשך מאות בשנים ואפשרה שייט בתעלה וקיצור נכבד של זמן השיט. צפון הפלופונס יוביל אותנו כאמור לאורך המפרץ הקורינתי עד לגשר ריו – גשר המיתרים המפורסם- מכאן אפשר להצפין ולטייל בקוו החוף המערבי וצפונה. אם יעד הטיול שלכם הוא הפלופונס בעצמו כדאי לבקר בקניון ווראיקוס ורכבת ההרים הייחודית העולה ומטפסת בתוך הקניון מעיירת החוף דיאקופטו עד לעיירה הציורית קלבריטה. מלון מומלץ בקלבריטה. טיול בפלופונס מייצר מפגשים עם ההיסטוריה והמיתולוגיה היוונית באתרים המצביעים על התקופה, אולימפיה בה התקיימו המשחקים האולימפיים בעת העתיקה, אפידברוס עם האמפיתאטרון והאקוסטיקה המדהימה. מקנה ואחרים. בעיירה הייחודית דימיצנה הצופה על הנהר לוסיוס מוזיאון מים ייחודי ואופציה לטרקים ורפטינג על הנהר. בפלופונס תמצאו נופים מרוחקים אליהם צופים ממרומי מבצרים, אפשרות לשוטט בסמטאות ציוריות ויפיפיות בערים עתיקות כמו נפפליון ומונמווסיה. וכמובן לא להחמיץ את ההיכרות עם המטבח היווני המגוון בטברנות האוכל  עם המקומיים.

 

 

 

 

 

 

 

מאתונה מערבה כדאי לצאת מהכביש המהיר לכיוון לוטראקי, עוצרים לתצפית על התעלה וממשיכים משם ללוטראקי עצמה לחוף ולטיילת. אפשר לבקר במעיינות החמים של לוטראקי ובהמשך להגיע לאגם ווליאגמני, לבקר בשרידי המקדשים של הרה. העיר קורינתיה היא עיר תיירות תוססת משופעת בחנויות, מסעדות בארים ומועדונים. הטיול   בפלופונס יביא אתכם לאתרים מעניינים ומרתקים, תעלת קורינטוס העמוקה, גלישה בקניון ווראיקוס בעזרת רכבת הרים ייחודית הנוסעת בין דיאקופטו לקלבריטה. תצפית ממרומי מבצרים עתיקים, סיורים  בערים עתיקות, מערות נטיפים, מפגש עם ההיסטוריה והמיתולוגיה היוונית, ועם אופציה למפגש בלתי אמצעי של המוסיקה היוונית בטברנות.
הצעה לטיול בפלופונס – טיסת בוקר לאתונה בירת יוון. נחיתה התארגנות ויציאה בנסיעה לכיוון הפלופונס מומלץ להקדיש את היום לביקור מעניין בחבל ארגוליס. עוברים מעל תעלת קורינתוס KORINTHOS, תעלה מלאכותית המחברת בין הים האגאי למצר הקורינתי ולים היוני, עורכים תצפית על התעלה וממשיכים בנסיעה בדרך החוף אל האמפיתיאטרון הענק באפידאורוס EPIDAVROS שהתפרסם בזכות האקוסטיקה הטבעית שבמקום. מבקרים במוזיאון המוקדש לאל הרפואה אסקלפיוס ASKELAPIOS, אשר היה יעד לנהירה המונית של חולים ומבקשי מזור. ומשם לאחד מהערים היפות ביוון נפפליון NAFPLION שהייתה הבירה הראשונה של יוון לאחר מלחמת העצמאות. עולים לתצפית על העיר מהגבעה בה נמצא מבצר פאלאמידי PALAMIDI. יורדים לסיור בסמטאותיה ורחובותיה הציוריות של עיר נמל זו. מלמטה צופים אל עבר המבצר ולאי הקטן בורז”י BOURTZI. מכאן ממשיכים אל מקנה MIKINES והעיר העתיקה עירו של אגממנון, אח”כ חוצים את חבל ארקאדיה בדרך לחבל לקוניה אל העיר ספארטי SPARTI לשעבר ספרטה העתיקה הגעה ויציאה לסיור בעיר. לינה מומלצת בספרטי           


מומלץ לצאת לכיוון עתיקות של מיסטראס MISTRAS במיסטראס לעלות למבצר שנבנה ע”י הפרנקים התפתח בתקופה הביזנטית ולבסוף נכבש ע”י הטורקים ב- 1460. מכאן לקאלאווריטה .KALAVRITA בדרך לקאלאווריטה לעצור במנזר אגיה לאוורה AGIA LAVRA. מעל מנזר זה הונף הדגל היווני ב-21 למרץ 1821 והיה האות לתחילת ההתקוממות היוונית נגד הטורקים. ומכאן אל העיירה הציורית קאלאווריטה הצלב הגדול באנדרטה לזכר מעשה הזוועה החמורים שביצעו הנאצים ב- 13 לדצמבר 1943 בתושבי המקום בולט למרחוק. לסייר בין בתי העיירה עד לתחנת הרכבת. לקחת את רכבת ההרים צרת פסים מהעיירה שנמצאת בגובה של 700 מ” מעל פני הים. בדרך העוברת בתוך קניון וראיקוס VOURAIKOS שופע המים, חוצים גשרים צרים ומנהרות עד לעיירת החוף דיאקופטו DIAKOFTO משם ניתן להמשיך לכף ריו .
אפשרות נוספת ללינה כף ריו.

מכף ריו יוצאים בנסיעה לאורך המצר הקורינתי לכיוון תעלת קורינטוס. בדרך עוברים על פני קורינתיה KORINTIA שהייתה עיר ממלכה בתקופה ההלנית על גדות המפרץ הקורינתי תצפית על אקרו קורינטוס AKRO KORINTOS הנמצאת על הצוק מקום בו הייתה האקרופוליס של העיר קורינטוס .KORINTOS הגעה לתעלה עד לגשר הישן –אופציה לצאת להפלגה לאורך התעלה הקורינתית משם ממשיכים לכיוון אתונה לסיור פנורמי בבירת יוון. ביקור באצטדיון האולימפי הישן, כיכר סינטגמה, שרידי מקדש “זאוס” ושער אדריאנוס. בכיכר סינטגמה בו נמצאת אנדרטת החייל האלמוני ושווה לצפות בשומרי הארמון בתלבושת הלאומית. האקרופוליס וגבעת ליקביטוס שווים ביקור גם הם, מומלץ לצאת בערב לארוחת ערב באחת מהטברנות המקומיות ברובע פסירי המנגנות מוסיקה חיה.
להלן מספר מלונות מומלצים במרכז אתונה : רויאל אולימפיק 5 כוכבים   הרמס 3 כוכבים    Amalia  ארבעה כוכבים
באתונה מומלץ לצאת לסיור רגלי מקיף באתרים מרכזיים בעיר. בשוקי האוכל של אתונה כולל שוק הבשר והגבינות, מונסטיראקי ולא לדלג על רובע הפלקה הציורי. במדרחוב ברחוב ארמו שופינג אפשרי בחנויות המותגים שבו. לכיכר קולונקי ניתן להגיע ברכבת התחתית לקיפיסיה KIFISSIA אחד מפרברי אתונה.
נסיעה ברכבת התחתית לסיור מקיף בפיראוס ביקור בנמל הגדול והנמל הקטן במרכז העיר והשווקים התוססים. אם ויציאה לכיוון כף סוניו SOUNIO את הדרך מומלץ לעשות לאורך החוף ולעבור את פרברי אתונה. פאליו פאלירו PALIO FALIRO גליפאדה GLIFADA ווליאגמני VOULIAGMENI וארקיזהVARKIZA ולהגיע לסוניו SOUNIO מקום בו עמד מקדש האל פוסידון ולהמשיך לוארי VARI כאן לעצור למנוחה וארוחת ערב ומשם לשדה התעופה של אתונה לטיסת לילה לתל אביב

טיולים מומלצים