אגמי פרספה prespa lakes

צרו קשר


אגמי פרספה – חבל מקדוניה צפון מערב יוון. אגמי פרספה – Prespa נמצאים על משולש הגבולות יוון – אלבניה – PYROM (צפון מקדוניה). לנמצאים בקסטוריה זו הזדמנות נהדרת לגיחה וביקור באגמי פרספה הגדול והקטן ( Megali Prespa  ו – Mikri Prespa) הנמצאים צפונה משם. עוצרים לתצפית מרהיבה מלמעלה לפני שגולשים לקראת קוו המים של האגמים. שדות עצומים של גידולי שעועית מכל הסוגים  צובעים את השוליים בצבע חלודה ובצידי הדרך יציעו למכירה נשות הכפרים מגוון עצום של שעועית לסוגיה.

ממשיכים בנסיעה על הדרך המפרידה בין האגם הגדול והאגם הקטן (שכולו בשטח יוון) בואך הכפר פסארדס Psarades. ליד מגרש החניה שורה של בתים בנויים אבן ביניהם מספר טברנות ובתי קפה. בירידה אל המזח הקטן אפשר להבחין במספר סירות הקשורות אליו – יש אפשרות לשוט אל מערות הנזירים שבמצוק ולצפות בציורי הקיר שעל הסלעים ובשרידי ההתיישבות הנזירית שהייתה במקום בסביבות המאה ה – 14.

על החוף מוטלות פה ושם שרידי סירות דייג צבועות שחור שהיו אופייניות לתושבי המקום ובמפרצים ניתן לצפות בסירות הדייגים. אם בארוחה חפצה נפשכם כדאי לבסס את הארוחה על מאכלי דגים טריים הנמשים מאגם פרספה ומוצעים במחירים שווי לכל נפש, להוסיף לארוחה “פלפלים פלורינה” (ע”ש העיר הקרובה) וכמובן שעועית מקומית וקצת צ’יפורו מייצור מקומי. הנופים הכחולים שבאגם פרספה המעוטר בקנה סוף, מרהיבים במיוחד כאשר מתקרבים אל האי הקטן איוס אכילאוס Agios Achileos אליו מוביל גשר אלומיניום צף. על האי מספר בתים, כנסיה עתיקה וטברנה אחת ואתר קטן של שרידים עתיקים. אגמי פרספה מהווים מוקד שהייה זנים רבים של צפרים. לעופות החיים בקביעות בינות לקני הסוף – ברווזי פרא, שקנאים וכד”ו נוספות בעונות הנדידה ציפורים  שבחרו לשים את פרספה בנתיב שלהן.

אם השקט ורחש המים והרומנטיקה שבאוויר משכו אתכם להשאר ללילה – בכפר פסרדס או איוס גרמנוס. תנסו לצאת לשיט רומנטי לעת ערב ואולי יתמזל מזלכם וירח גדול יעלה לאיטו מעל הרכס שמאחוריו שוכנת העיירה פלורינה.

מלונות בפרספה
 מלונות בקסטוריה 

 מעוניינים לטייל בסביבה? טיול עצמאי או טיול פרטי בהתאמה אישית >> לחצו כאן   

חבילות דומות