צומרקה Tsoumerka

צרו קשר

Booking.com

צומרקה הוא חבל ארץ שופע מראות טבע למכביר השוכן בין ארטה ליואנינה בצפון יוון.
דרך הנוף הצרה והמתפתלת המובילה אל צומרקה ואל מראות הטבע מסייעת לשמור על הטבע המקורי בכך שמספר מועט יחסי של מטיילים ביוון נחשפים אל המקום והמראות לעומת האתרים שמסביב כמו  זגוריה וכפרי זגוריה, רצועת החוף והעיירות פרבזה, סיבוטה פארגה, האי לפקדה ואתרי תיירות נוספים. בצומרקה הנופים המרהיבים לא ישאירו אתכם אדישים, זה בטוח.

הנוף הירוק כל ימות השנה, המים הזורמים, הגיאיות ופסגות ההרים עליהם ממוקמים הכפרים הקטנים והאותנטיים. כל אלה מזמינים את המטיילים ביוון לחקור ולדעת כל פינה נסתרת במקום. הכפרים הציוריים הבנויים על המדרונות משתלבים להפליא עם הסביבה הטבעית אשר מקנה לאזור של צומרקה ייחודיות. ההרמוניה הזו, והשילוב של הטבע עם ההיסטוריה של האתר יכולה להיות מקור השראה למבקרים.

צומרקה מציעה מגוון של אפשרויות לטיול. סיור ברכב או הליכה בשבילי השטח שבין הכפרים או ביערות. טיולים באזור יתנו לכל אחד, שרוצה לשוטט באזור, טעם מיוחד וייחודי. הבידוד היחסי של האזור ודרכי הגישה הלא פשוטות בצומרקה “תרמו” לשמירה על ערכי הנוף והטבע המאפיינים את האזור. חבל צומרקה מוקף פסגות המתנשאות לגובה של מעל 2000 מטר של דרום פינדוס Pindos. הנמשכות מצפון לדרום עם נגישות כמעט בלתי אפשרית בגלל הטופוגרפיה הקשה אשר יצרה מצוק חוצץ, בין בין Arachthos (המערבי) ו Achelous בדרום מזרח.

אזור צומרקה משתרע על שני המחוזות של יואנינה וארטה. החלק של המחוז של יואנינה מוגדר צפונה וממערב לנהר ארכוס, מדרום למחוז של ארטה וממזרח למחוז של טריקלה. כולל את עיריית פראמנטה שבפרמנטה, עיריית צומרקה שבסיסה בהוליאראדות וקהילות קלרייטס, מטסוקי וסיירקו.יחד עם Katsanochoria ממערב ארכטוס, סך של 23 כפרים, תופסים שטח של 362 קמ”ר אוכלוסייה של כ 8000 תושבים . הכפרים הם קלאריטיס  Aetorahi, Amelochori, Pigadia, Plesia, Malakasio, Matsouki, Platanousa, Potistika, Pramanta, Prosilio, Raftanei, Syrrako, Fortosi ו Xolliarades.

האקלים של אזור צומרקה מתחלף בין ים התיכוני עד ממוזג, תוך שמירה על המאפיינים של מזג אויר ים תיכוני, בגבהים באזורים ההרריים. מאופיין בחורף קשה עד קר, עשיר בגשם, קיץ חם עם מספר הגשמים המקומיים שונים. המגוון של האקלים באזור, יחד עם הבדלים בגובה מאפשרים קיום של חי וצומח נדיר. שטחים גדולים עם צמחייה עשבונית ושיחים צמחיה אשר ניתן למצוא על המדרונות התלולים של הערוץ של Arachthos. מבחינת חיי הציפורים קיימים סוגים רבים ואפילו מינים נדירים רבים, שחלקם נמצאים בסכנת הכחדה. היערות בצומרקה יוצרות נופים נהדרים עם יופי יוצא דופן המגיע לשיאו בצבעי השלכת במהלך הסתיו. החי של האזור הוא בעל עניין מיוחד שכן הוא מארח מינים נדירים ומוגנים של בעלי חיים חסרי חוליות וחולייתנים, ביניהם מגוון של כמה מינים נדירים. 

טיולים מומלצים