קורפו Korfu

צרו קשר

בוקינג

 האי קורפו או קרקירה, Kerkyra ע”פ המקומיים, הוא אחד האיים הגדולים של יוון.
האי הוא חלק מהאיים היוניים והוא האי הצפוני ביותר בצידה המערבי של יוון וקרוב לחוף האלבני אל מול עיר הנופש האלבנית סרנדה.

האי קורפו זכה לפרסום עולמי בעקבות פרסומו של הספר “משפחתי וחיות אחרות” שכתב הזואולוג ג’ראלד דארל.
לאי גם היסטוריה ארוכה, המטייל באי יכול לחוש את סימני הדרך שהותירה ההיסטוריה המפוארת , היסטוריה הנמשכת לאורכן של מספר תרבויות.
קורפו אינה דומה לשאר יוון בכך ששמרה על צביונה במשך מאות השנים. קורפו הצליחה להתחמק מהשלטון העות’מאני שלא הותיר באי סימנים. מה שאפשר כן להבחין באופן ניכר זה בהשפעות שהותירו באי קורפו תקופות שלטון שונות, כמו התקופות הוונציאנית, הצרפתית והבריטית.

כיצד להגיע לקורפו?

מעבר לטיסות הישירות מישראל בעונת התיירות, ההגעה לאי אפשרית בטיסה פנימית מאתונה או מסלוניקי

מקומות מומלצים בקורפו

בבירה העתיקה קורפו סיטי/ קרקירה סיור בסמטאות הקסומות יוביל לכמה אתרים שאסור לפספס ביניהם בית הכנסת המרשים. המצודה העתיקה מרשימה בשעות הערב וארוחה באחת הטברנות תשלים את החוויה. בכפר Gastouri נמצא ארמון אכיליון – Achillion Palace המדהים ששימש בעבר את הנסיכה האוסטרית אליזבט ובו פסל אכילאס ונקודת תצפית אל עבר הים והחוף האלבני.
דרך יפה בתוך היער תוביל את המטייל אל עבר Roppa ואתר הנופש של פאלוקסטריצה Palaiokastritsa. מכאן גם אפשר לצאת לשייט קצר.
הכפרים שעל ההר יפגישו אתכם עם המקומיים ועם נופים מרהיבים, כולל תצפית “בלה ויסטה” התצפית היפה ביותר באי. הכפר הציורי מקראדס Makarades מתמחה במוצרים המבוססים על תעשיית הזיתים וכן מפורסם בייצור תכשיטים שיהוו מזכרת נחמדה.
סיור בחלקו הצפוני של האי מתחיל בדרך ההררית על כביש החוף המזרחי של קורפו, הדרך משופעת בנקודות תצפית, לא לפספס את קולורה וקלאמי, ת אחרות” .

בכל הקשור ליהודים, לשואה ולמורשת יהדות יוון. בבירה העתיקה קורפו/קרקירה סיור בסמטאות הקסומות יוביל לכמה אתרים שאסור לפספס ביניהם בית הכנסת המרשים. המצודה העתיקה מרשימה בשעות הערב וארוחה באחת הטברנות תשלים את החוויה. בכפר Gastouri נמצא ארמון אכיליון – Achillion Palace המדהים ששימש בעבר את הנסיכה האוסטרית אליזבט ובו פסל אכילאס ונקודת תצפית אל עבר הים והחוף האלבני, . דרך יפה בתוך היער תוביל את המטייל אל עמר Roppa ואתר הנופש של פאלוקסטריצה. מכאן גם אפשר לצאת לשייט קצר. הכפרים שעל ההר יפגישו אתכם עם המקומיים ועם נופים מרהיבים – כולל תצפית “בלה ויסטה” התצפית היפה ביותר באי. הכפר הציורי מקראדס Makarades שבקורפו מתמחה במוצרים המבוססים על תעשיית הזיתים וכן מפורסם בייצור תכשיטים שיהוו מזכרת נחמדה. סיור בחלקו הצפוני של האי קורפו מתחיל בדרך ההררית על כביש החוף המזרחי של קורפו, הדרך משופעת בנקודות תצפית – לא לפספס את קולורה וקלאמי, בקלאמי התגורר ג’רלד דארל מחבר הספר “משפחתי וחיות אחרות” .

בהמשך הדרך יורדים לטיילת היפה של הכפר קאסיופי ולחוף הים המרהיב. ביקור אפשרי בכפר הרפאים הנטוש פרית’יה Peritheia הממוקם בפסגת הר פאנוקראטור Panokrator הכפר אשר ננטש לפני כ- 200 שנה בשל מחלה שפרצה בכפר מהווה נקודת תצפית מרהיבה לנוף הנשקף. אפשר לסיים את הסיור בצד הזה של קורפו בעיירה סידארי שם תהנו מתופעת טבע מרשימה של מי הים היוצרים תעלות תכולות בסלע הגיר הלבן המקומי. פנים רבות לקורפו וגם בדרום האי – הפחות מפורסם מדרומו ופחות מתוייר, המראות יפים והאותנטיות בכל הקשור לחיי המקומיים ולקשר עם התושבים מצדיק ביקור. אתרים ששווים ביקור בדרום קורפו כוללים בין השאר את מפרץ איוס גורדיס היפיפה, העיירה סנט מתאוס וכפר הדייגים “מסונגי”. מכרות המלח והעיירה לפקימי אותה חוצה הנהר שעל גדותיו טברנות ובתי קפה לרוב. 

אטרקציות בקורפו

  יום טיול של הפלגה לאיים הקרובים פאקסוס (שעה וחצי של הפלגה מנמל העיר קורפו עד לבירה גאיוס בנקסוס) ואנטי פאקסוס כולל ביקור במערות הכחולות.
סיום נאה של יום כזה כדאי לבלות בGaios בירת האי פקסוס Paxos . עיר הנמל הזו הומה בעונה תיירים מכל העולם הנמל עשרות יאכטות והמסעדות והברים מלאי שמחה. אפשר משם, בשעה של הפלגה נוספת להגיע לעיר היפה והצבעונית פארגה לידה “אי הבתולה” המפורסם.
למשפחות המגיעות לאי מציע קורפו פארק מים מדהים הממוקם  כ7 ק”מ מחוץ לעיר ומשתרע על שטח של כ – 70000 מ”ר. וכולל בתוכו את מיטב האטרקציות.
אפשר לשלב גם “קפיצה” קטנה לאלבניה, ביקור בערי החוף פארגה וסיבוטה בשילוב שיט מהנה סביב האי.

טיולים מומלצים