רודוס Rhodes

צרו קשר

בוקינג

רודוס אחד מהאיים הגדולים ביוון הוא אי קלאסי לחופשה משפחתית.
הבירה רודוס חיה ותוססת בין החומות והמבנים מימי הביניים, ובנמל העתיק של רודוס תוכלו לדמיין את הפסל הענק  קולוסוס החולש על הכניסה וכיום מוצבים בראשי העמודים צבאים מברונזה.
האי המכונה גם “אי השמש” מושך אליו מבקרים רבים המגיעים אל חופי הים הנהדרים, אל הכפרים המסורתיים, למוסיקה היוונית הפופולרית ולמעדני המטבח היווני.
לרודוס בירת האי מומלץ להקדיש מספיק זמן ולבקר גם בעיר העתיקה המוקפת חומה מרשימה שהגנה על העיר מפני פולשים.

עוד תמצאו בה ארכיטקטורה וונציאנית מרשימה המשמרת את ימי הביניים, ובאוויר מרחף תמיד הסיפור על פסל הקולוסוס הענק שעמד זקוף בכניסה לנמל והעלמותו עדיין בגדר מסתורין בחלק הזה של רודוס תמצאו חיים תוססים וצבעוניים, בסמטאות, חנויות וטברנות ומסעדות, המקום מהווה מרכז בילוי המושך אליו את התיירים המגיעים מכל העולם. בכל פינה שורה ההיסטוריה. ויש גם רובע יהודי ובית כנסת יפיפה “קהל שלום” המשמש בחלקו גם כמוזיאון המספר את תולדות הקהילה היהודית שחיה במקום עד מלחמת העולם השניה.
גם מקומה של ההיסטוריה העותמאנית לא נפקד וברובע העתיק של רודוס תמצאו את מסגד סולימאן המפורסם המושך המוני מבקרים מידי יום. שימו לב- על מנת להיכנס, יש לחלוץ נעליים בכניסה.  
בעונת התיירות קיימות מספר טיסות ישירות יומיות מנתבג לרודוס. כמו כן, קיים שירות מעבורות מנמל פיראוס לרודוס (קחו חשבון כי זמן ההפלגה ארוך מאד ולכן מדובר בהפלגות לילה)

מקומות מומלצים ברודוס

לא לשכוח שרודוס הוא אי ולפיכך הוא מוקף בים ובחופים יפיפיים המציעים שקיעות נהדרות, ספורט ימי והפלגות סביב האי והמפרצים התכולים המקיפים אותו. למשפחות עם ילדים כדאי להזמין מלון ליד פארק המים ב”פאליראקי”.
במרחק 25 ק”מ מהבירה רודוס נמצא עמק הפרפרים הפופולרי והשופע מים. המקום הוא בעצם שמורת טבע המוצפת באלפי פרפרים המגיחים לאוויר בחודשים יולי אוגוסט, אבל גם כשאין פרפרים האתר היפה, הנוף הירוק ונופי המים הם סיבה טובה לקפוץ לביקור. את לינדוס היושבת על המצוק אל תחמיצו, המראה הנהדר, הכפר הצבוע לבן והנוף הנשקף מלמעלה הם סיבה מספקת להרגיש את יוון. כן וגם לרודוס העיר יש  אקרופוליס משלה, בסמוך לעיר על גבעה נישאה ממנה נשקף הכחול מלוא האופק כך שביום בהיר אפשר לראות את חופי טורקיה הקרובים.
אפשר גם להפליג מרודוס לאיים קרובים , כמו האיים טילוס וסימי הקרובים, אליהם יוצאות המעבורות מהנמל שליד העיר העתיקה מספר פעמים ביום. אם הגעתם בכוונה לטייל למספר איים, כאשר רודוס הוא אחד מהם, רודוס מהווה  צומת ליציאה לאיים רבים נוספים ומשום כך הנמל שלה הומה כל היום מעשרות מעבורות הפוקדות אותו.

טיולים מומלצים