טיולי צילום

טיולי צילום
יוון יפה ציורית וצבעונית בכל ימות השנה, המראות, הטבע והאנשים מקבלים את המבקרים בה בסבר פנים יפות. יוון ערש התרבות מציעv מפגשים מיתולוגים עם אלים ואגדות, אתרי ארכיאולוגיה המספרים את תולדותיה, מראות וטבע עוצר נשימה, כפרים אותנטיים ואוכל יווני מרנין לב ומהנה. כן , וגם מוסיקה, וקניונים עמוקים ומנזרים תלויים ועונות שנה המחליפות צבעים בהתאמה. עכשיו כל שנותר זה לבחור את המועד, עונת השנה וסוג הטיול שבו אנו מעוניינים. טיולי הצילום שלנו מותאמים לעונות השנה, מתקיימים בקבוצות קטנות ומיועדים לכולם – צלמים חובבים, מקצועיים וחובבי צילום אחרים שאוהבים לרתום את האור והמראות לכדי תמונה שתביא לביטוי את נקודת המבט האישית שלהם.
הטיולים בשיתוף החברה היוונית Walking Holidays  יוון. למעוניינים ניתן ליצור עמנו קשר >> לקבלת פרטים נוספים ועדכונים.

טיול אביב – מסלול טיול לצלמים וחובבי צילום.
אתונה – אגם פלסטירה – מטאורה – זאגוריה – חצי האי פיליון – אתונה

7 ימים 6 לילות של טבע מרהיב, מיתולוגיה ומפגש עם אלים חוויה בלתי נשכחת. חשיפה ישירה ובלתי אמצעית למראות נוף ייחודיים. כפרים אותנטיים בהרים הגבוהים של הרי הפינדוס וזאגוריה, יערות, נהרות וגשרים עתיקים. מנזרים תלויים במטאורה ואווירת המסתורין האופפת אותם. כפרים ציוריים במפרצים נסתרים, מפלים ונופים עוצרי נשימה.
היום הראשון
אתונה – תרמופיליי – אגם פלסטירה – מנזרי מטאורה
acropolis balilaלאחר הנחיתה בשדה התעופה באתונה נצא לדרך צפונה למרכז היבשת. האתר הראשון שנצלם יהיה במצרי תרמופיליי שם עצר הגיבור היווני לאונידס את פלישת הפרסים לאירופה עם 300 חיילים ספרטניים (הסרט 300 ) במקום אנדרטה לגיבור ומעיינות מינרלים חמים הנובעים באתר. נעצור להתרעננות בעיירת הנופש השוכנת על החוף (קמנה וורלה) היעד שלנו להיום אחד המראות המדהימים שיש בעולם, המנזרים התלויים של מטאורה. בדרכנו נעצור לסדרת צילומים באגם פלסטירה המציע מראות של מים והשתקפויות לרב, נקיף את האגם ונאגור מראות נוספים ולהעלותם למצלמה. במרחק לא רב משם המנזרים. עד השקיעה, נקיים סיור ראשוני עם הרכב בינות למנזרים היושבים על הצוקים האפורים נצא להליכה קצרה למרגלות הצוקים למקום שם החלה ההתיישבות הנזירית. משם נגיע למלון ממנו נשקף נוף מדהים. אח”כ נצא לארוחת הערב המסורתית שלנו.

 

היום השני

מטאורה – מצובו – יאנינה – הרי הפינדוס וכפרי הזאגוריה
meteoraבתום ארוחת הבקר נצא לאזור המנזרים לצילומים עד שעות הצהריים. נצפה ממרום הצוקים אל העיירה קלמבקה שלמטה, נבקר במנזר אחד או שניים (ככל שיותיר הזמן) ונתפעל מהמראות הבלתי נשכחים. התחנה הבאה שלנו העיר יאנינה השוכנת על גדות אגם סגור שבמרכזו אי קטן. לאחר הסיור בעיר נטפס במעלה ההר לכפרי הזאגוריה השוכנים לרגלי הרי הפינדוס הנישאים. נגיע למלון/בית הארחה שבכפר ולאחר התארגנות נצא להכיר את הכפר וסמטאותיו. כמו בכל כפר יווני אופייני, יש כיכר במרכז הכפר לידו צומח עץ דולב ענק ונובעים מי מעין צלולים. גם מקום הכנסייה מובטח. ומסביב צומח לו הכפר. עם רדת ערב נצא לטברנה מקומית לארוחת ערב משותפת על טהרת המטבח היווני האותנטי.

 

היום השלישי .

הרי הפינדוס וכפרי הזאגוריה
20080614-panorama s 2jpgלאחר ארוחת בקר טיפוסית נצא לנהר הווידומאטיס נהלך לאורך הגדה עטורת עצי דולב ענקיים נטעם את המים הצלולים ביותר באירופה והקרים ביותר, אתגר לאמיצים שינסו לטבול שם את כפות רגליהם. – נבקר במספר תצפיות לקניון וויקוס, הערוץ העמוק ביותר בעולם ונסייר בכפרים הקטנים . הבנויים אבן מקומית, נפגוש בגשרי אבן העתיקים והקמורים מעל אפיקי הנחל אשר שמשו את הדרך העיקרית למעבר בין הכפרים.

היום הרביעי
זאגוריה – וולוס – חצי האי פיליון
zagoria Monodendri%2099_fהיום נצא בדרכנו דרום מזרחה לקו החוף המזרחי של היבשת. נחלוף ליד העיר יאנינה ונמשיך דרומה בדרך הקצרה ביותר עד התחנה הבאה שלנו, חצי האי פיליון –המקום שהאלים מהאולימפוס בחרו כמקום החופשה שלהם. חבל הארץ נקרא גם ארץ הקנטאורים במיתולוגיה היוונית (יצורים שחציים אדם וחציים סוס). נגיע לעיר הנמל וולוס השוכנת בפתחו של חצי האי, נסייר בטיילת היפה ונמל הדייגים ונצא אל המלון שבו נלון ב – 3 הלילות הבאים. לאחר התארגנות בחדרים נצא לסיור קצר להכרת הכפר וסביבתו הקרובה ולאחר רדת החשכה נצא לטברנה מקומית לארוחת ערב משותפת על טהרת המטבח היווני האותנטי.

 

היום החמישי

טצ”אגאראדה – דאמוחארי – איוס יואניס – מקריניצה

לאחר ארוחת הבקר במלון/בית הארחה נצא לאתר הצילום הראשון שלנו להיום, נבקר בצד המזרחי של הר פיליו נגיע אל הכפר טצ”אגאראדה, בכיכר נחזה בעץ הדולב העתיק ביותר ביוון, זקני הכפר מספרים כי גילו המשוער עולה על 1500 שנים. גם _REM5596-2הכנסייה הקטנה ומי המעיין הזורמים לרגלי הכיכר יהוו מקור השראה…, משם נמשיך בנסיעה ליעד הבא, הכפר הציורי דאמוחרי השוכן לחופו של הים האגאי, שם צולם חלק גדול של הסרט “מאמה מיה” נרד אל המפרץ הקטן התחום בסלעים, נצפה אל האופק הכחול וסירות הדייגים המתנודדות במים התכולים ונבחר את המראות דרך עדשת המצלמה. לא רחוק משם ממתינים לנו חופים נסתרים, כנסיות עתיקות ורכבת אחת קטנה. את ארוחת הצהריים הקלה נעשה בשטח, נגיע לכפר זאגורה – כפר טיפוסי יווני, נסייר בסמטאות הכפר נפגש עם האנשים שבמקום . משם נרד לתחנתנו השנייה חורפטו, הכפר הקטן שוכן על חוף הים, זהו הצד “הפראי” יותר של האי, סלעים אפורים המבצבצים מהמים , כנסיה קטנה הצופה לאופק הרחוק וסירות הדייגים השבות אל החוף. נגלה את החופים הנסתרים ונסיים את היום עמוסי חוויות. לאחר מכן נטפס על ההר , מאתר הסקי נצפה למרחקים הכחולים ונגלוש לקראת השקיעה לכפר מקריניצה שם השמש הגדולה יורדת מעל המפרץ, והעיר וולוס הפרוסה למטה מדליקה אורותיה…. נצפה בשקיעה המרהיבה במפרץ. לאחר מכן נצא בדרכנו חזרה למלון ונתכונן לארוחת הערב. ולטעימה חדשה ממטעמי המטבח היווני.

היום השישי
פיליון – אתונה
לאחר ארוחת הבקר, נעמיס את המזוודות והציוד על הרכב, ניפרד מחצי האי – פתחו של גן העדן האבוד – ונצא לדרכנו דרומה לבירה אתונה. באתונה, ככל שיותיר לנו הזמן, נקיים סיור עם הרכב באתרים המרכזיים המפורסמים של העיר. (אקרופוליס, אצטדיון השיש, סינדגמה, פלאקה ושוק הפשפשים) לעת ערב נקיים בצוותא את ארוחת הערב המסורתית שלנו ואח”כ נמשיך לשדה התעופה ושם ניפרד מהמדריך המקומי – תאנאסיס, ונעלה לטיסה עמוסי חוויות של אור וצבע
היום השביעי
REM_20141012_9184למחרת היום נצא לתור את הבירה אתונה – נשתמש בתחבורה ציבורית – תחתית אוטובוס ) אך בעיקר ננוע רגלית. בכיכר סינטגמה נצפה בטקס חלופת משמרות באנדרטת החייל האלמוני, באצטדיון השיש נשחזר רגעים ספורטיביים מהאולימפיאדה הראשונה בעידן המודרני, ממרומי גבעת האקרופוליס נשקיף אל העיר ועוד… אתרים מפורסמים של העיר. הכל ע”פ הזמן שיעמוד לרשותנו עד הטיסה. לעת ערב נקיים בצוותא את ארוחת הערב המסורתית שלנו ואח”כ נמשיך לשדה התעופה ושם ניפרד מהמדריך המקומי – תאנאסיס, ונעלה לטיסה עמוסי חוויות של אור וצבע.
אתונה – המראה הביתה
לעוד פרטים והרשמה >>

 

 

טיולי החורף – בעקבות השלג בצפון יוון

בחורף מתכסים המרחבים בצפון בשלג צח ולבן, מראות שהמצלמה תהנה להנציח. השלג נצמד לעצים העירומים, מכסה ברכות את הסמטאות בכפרים הגבוהים, וצובע בלבן את גגות המנזרים התלויים של מטאורה. כל צלם ונקודת המבט שלו. הטיול יימשך 7 ימים (6 לילות) ומספר המשתתפים קטן – 7 משתתפים בסה”כ ובנוסף, מדריך מקומי שישמש גם כנהג וידאג לכל מחסורנו.

zagoria  kfar al reka sheleg
תאור
לאחר הנחיתה באתונה נצא צפונה אל אזור קרפניסי Karpenisi המשופע בשלג, נהרות שוצפים בנוף ההררי ואתר סקי המושך אלין רבים. נשקיף אל הנופים הרחוקים והאגמים העטורים שלג. נמשיך משם אל אחד המראות המופלאים של המנזרים התלויים במטאורה, בחורף המראות עוצמתיים יותר כאשר השלג מהווה תפאורה נהדרת. אל הרי הפינדוס העטויים לבן נגיע לאחר שנצה רכסי הרים גבוהים, לרגלי ההר הגבוה שוכנים הכפרים הקטנים הבנויים צפחה אפורה. עשן עולה מארובות הבתים שבכפרים והשלג הנערם משלים את התמונה. בגבהים האלה יורדים העננים הכבדים מטה ונוגעים ברכות בצמרות העצים. קרן שמש המציצה בינות לעננים תיצור לנו תמונה בלתי נשכחת. במקומות הנמוכים זורמים מי הטורקיז בנהרות ועל הקרקע עלי השלכת יוצרים שטיח רך לפוסע בשבילי החורש. ככל שהזמן יותיר לנו, נמשיך במסע בעקבות השלג, אל העיירה ווריה והכפר האלפיני סלי, ונשים דרכנו דרומה אל חצי האי פיליון כשבדרכנו נחזה בצמרתו הלבנה של הר האולימפוס הנראה למרחוק. בחצי האי פיליון המרתק נעלה לאזור אתר הסקי, נעצור לארוחה מיוחדת של אנשי ההר, נצפה ונצלם את מפרץ פגסטיקוס כשסבבנו השלג הלבן. וכך, 7 ימים נהלך בשלג הצח, נתור אחר הרגע הנכון ללכוד את התמונה, את הפריים האולטימטיבי, או המראה הבלתי חוזר במבט האישי שלנו. ובערב נשב מול האח המבוערת עם כוסית משקה אי שם בכפר הקטן ונחליף חוויות לקראת יום המחרת.
הטיול כולל:
חצי פנסיון (ארוחת בקר וערב)
רכב בהתאמה (מיניוואן 8+1 )
לינות בבתי מלון כפריים קטנים ומקסימים.
מדריך מקומי צמוד.
המחיר למשתתף: (2 בחדר):
תוספת ליחיד בחדר

לעוד פרטים והרשמה>>

טיולי סתיו ושלכת יוונית

הקיץ הלוהט תם, הרוח מנשבת עכשיו ביתר עוצמה אם כי עדיין מספיקה רק כדי הנעה פה ושם של ענפי העצים. אחר כך במהרה ירדו הטמפרטורות וההבדלים בין היום ללילה ילכו ויגדלו, העצים יגיבו במהרה ויצבעו בגוונים של צהוב וחום ואדום את העלים ובהר הגבוה עוד מעט ויופיע שלג ראשון. אנשי ההרים יחלו בהכנות לפסטיבל הצ’יפורו , ימרקו את כלי הנחושת המשמשים ליצורו ויבחרו את הניחוח שיאפיין את טעמו של הצ’יפורו הפרטי שלהם.  על הרקע הזה , נצא לצלם את הצבעים העזים, ננשום אוויר הרים צח ונקי ונטעם את מטעמי המטבח הייחודי של אנשי ההר.

20071027-DSC_0490-Edit

לעוד פרטים והרשמה

כתיבת תגובה