יואנינה Ioanina

יואנינה – מבטאים יאנינה – Ioannina היא בירת חבל זגוריה אשר במחוז איפירוס שבצפון יוון. העיר שוכנת על גדת אגם פמבוטיס  מרוחקת מאתונה 410 ק”מ  ומסלוניקי 270 ק”מ של כבישי אגרה מהירים. תחבורה ציבורית מודרנית מחברת את העיר עם הערים הראשיות אתונה וסלוניקי ולעוד יעדים רבים.

חברת התחבורה  KTL  http://astiko-ioannina.gr מפעילה קווי תחבורה בדגש על החופים הנהדרים של איפירוס. אין קוו רכבת ליואנינה. יואנינה היא העורף הכלכלי והלוגיסטי של אחד האזורים הנהדרים של יוון. הנמל באיגומניצה – השלישי בגודלו ביוון –  חצי שעה נסיעה מיואנינה, משמש הן כנמל המסחרי הגדול של יוון והן כמרכז למעבורות הרבות המגיעות ויוצאות משם, למשל, הקשר העיקרי של האי קורפו עם היבשת. העיר מפורסמת בתעשיית הכסף האיכותית שלה והיא חלק מכלכלת התיירות של האזור. לעיר היסטוריה ארוכה והמראות מחברים אותה לתקופה העותמאנית וההשפעה התרבותית על העיר, כדאי לבקר  במסגד אסלאן פאשה (1687) ובמוזאון האתנוגרפי. הליכה בסמטאות העיר העתיקה היא כמו חזרה בזמן אל התקופות בהם דרו שם בכפיפה אחת, נוצרים, מוסלמים ויהודים בשלווה מאות בשנים. בית הכנסת הרומניוטי  “קהל קדוש ישן” העתhק מתוחזק ע”י אנשי הקהילה הקטנה שמספרם פוחת והולך עם השנים >>קרא על היסטוריה של הקהילה היהודית.

יואנינה היא מקום טוב לאוכל משובח, מטבח ים תיכוני ואוכל יווני ביתי. הגבינות המפורסמות (מצובוני) מגיעות מהכפרים ההרריים, וכנ”ל הבשר, הדגים הטריים היינות והצ’יפורו והקינוח הידוע – הבקלווה האיכותית המפורסמת בעולם. האי של יואנינה שעד היום לא ניתן לו שם, מכונה “ניסאקי” שפירושו אי קטן.  האי השוכן במרכז האגם וניתן להגיע אליו בסירות אוטובוס השטות אליו בתדירות גבוהה. באי עצמו תמצאו מספר מנזרים עתיקים,  סמטאות ציוריות, חנויות מזכרות, מסעדות ובתי קפה. 20 ק”מ מיואנינה נמצא האתר הארכאולוגי של Dodoni ובו אמפיתאטרון מרהיב. אם אתם ביואנינה או בדרך לשם או בדרך משם , אל תחמיצו ביקור  בכמה אתרי חובה באזור. מקומות כמו זגוריה וצומרקה עם מראות הטבע הנהדרים או על קוו החוף במערב עיירות הנופש הציוריות והמזמינות: סיבוטה, פרבזה פארגה חפשו את החופים הנהדרים המפרצים החלומיים, האיונים הקטנים שבקרבת החוף. ניתן להגיע ליואנינה גם בטיסה 2 טיסות יומיות מאתונה מתבצעות באמצעות חברת אג’יאן / אולימפיק. מספר חברות בינלאומיות להשכרת רכב  או איסוף תוכלו למצוא ביואנינה ובשדה התעופה שלה.  כמו: אוויס , בדג’ט, הרץ, יורופקאר ועוד.

הכי מומלץ לטייל ביואנינה ברגל. את הרכב ניתן לחנות במגרשי החניה הרבים שבעיר, בחניון העירוני מרכז העיר ליד כיכר השעון, לא רחוק משם יש גם חניון תת קרקעי. חניה בחינם תוכלו למצוא  בחניון ליד האגם בסמוך לחומות העתיקות והשוק הישן של יואנינה. WI FI חופשי תמצאו במרכז העיר ובמסעדות ובתי הקפה הרבים וכמובן במלון.

עוד בסביבה: מערת הנטיפים פאראמה I  הכפר האלפיני מצובו I ארטה I האי לפקדה

מלונות ביואנינה והסביבה. << איפירוס

לרשימת הטיולים המודרכים הפרטיים וטיולי הבוטיק לשנת 2018 >> הקישו כאן

 

Comments are closed