קרפניסי יוון

קרפניסי – karpenisi  היא בירת חבל אברטניה במרכז יוון. העיירה הגדולה קרפניסי בירת החבל נמצאת באזור של טבע נהדר, הרים , נהרות ויערות עצי אשוח בפסגות. “שווייץ של יוון” יכנו אותה רבים אולם לבד מכך אין כל קשר לשווייצרים.

קרפניסי מפורסמת בתעשיית הנקניקים והנקניקיות ורבים המגיעים לקרפניסי ולו רק כדי לטעום את המאכלים המיוחדים לאזור. אחד המקומות המתוירים ביותר באזור קרפניסי  הוא מנזר פרוסוס המפורסם אולם הדרך לשם לא פחות ממרהיבה. הנסיעה לאורך הנהרות הזורמים – קרפניסיוטיס וטריקריוטיס –  המושכים אליהם חובבי רפטינג רבים, היערות שבמדרון הכפרים הקטנים והתצפית שלפני מנזר פרוסוס הם לטעמי המראות היפים של קרפניסי.

כפרים מפורסמים שלא כדאי לדלג עליהם הם הכפר מיקרו חוריו ומגלו חוריו, שם פגשנו את המעדן המתוק המקומי המפורסם ברחבי יוון ולא רק, ה”גלקטובוריקו” הטעים ביותר שאכלתי ביוון. הנהרות המתנקזים אל האגם הגדול קרמסטון הם סיבה טובה להגיע לתצפית אל האגם והגשר, לנשום אוויר פסגות ולהתפעל מהנוף המיוחד. מעל קרפניסי מתנשא הרכס הגבוה של trimfistos  גובהו 2315 מטר מעל פני הים ואתר הסקי הגדול מארח בשמחה את חובבי הסקי. יש עוד כמה אתרים באזור קרפניסי שדורשים “מאמץ” נוסף להגיע אליהם, “פנדוורחי” למשל, או בעברית “תמיד גשום” – ההגעה ברכבי 4X4 – להלך בתוך הנהר בינות לסלעים הגדולים עש שתחושו את טיפות המים הניתזים מעל  כמו גשם בתחילת העונה.

אז מהי קרפניסי בשבילי, נוף של הרים ויערות כמו בשוייץ ובשל כך מכונה “שווייץ של יוון” ,  בית הקפה במגלו חוריו המגיש את המתוק המיוחד הזה “גלקטובוריקו”, בחורף מאכל קדרה מהביל מבוסס נקניקיות בטברנה מקומית וכמה רגעי שקט בתצפית על האגם. להתראות קרפניסי, בי אוורטניה.

 

Comments are closed