תעלת קורינטוס Korinthos canal

תעלת קורינתוס אשר ביוון נמצאת במרחק של כ – 80 ק”מ מאתונה והיא בעצם שער הכניסה מאטיקה Attika לפלופונס, תעלה החוצה את מצרי קורינטוס מחברת בין הים האגאי לים היוני – ובין המפרץ הסרוני למפרץ קורינטוס. אורכה כ- 6 ק”מ ורחבה 23 מטרים והיא בעומק של 8 מטרים. דפנות התעלה מתנשאים עד לגובה 90 מטר.

_REM9762

המוצא של תעלת קורינתוס

תעלת קורינתוס נפתחה למעבר כלי שיט בשנת 1893, התעלה מקצרת את המרחק לתעבורה הימית שבין הים האדריאטי לפיראוס ב320 ק”מ. את התעלה חוצים גשרים עליהם נעים כלי רכב ורכבות. בקצוות התעלה ישנם גשרים למעבר רכב השוקעים בים בעת מעבר אניות בכניסה וביציאה מהתעלה. בתעלת קורינטוס עוברות בעיקר ספינות תיירים ויאכטות בגלל רוחבה שאינו מאפשר מעבר ספינות גדולות. מומלץ למטייל בפלופונס לא להחמיץ את המראה של התעלה והספינות העוברות בה מאחד מנקודות התצפית בסמוך לגשרים החוצים את התעלה.

                          _REM5509-2

בנסיעה על הכביש המהיר צריך להיות ערניים ולא לפספס את היציאה והשלט לכיוון לוטראקי / קורינתוס. או להגיע לגשר הישן שעל תעלת קורינתוס, לרדת מכביש האגרה אל הכביש הישן ומשם להמשיך עד לגשר. 6 ק”מ מצפון לתעלה שוכנת לוטראקי – עיירת נופש עם חוף ים נחמד. ועוד בסביבה: כן, הקזינו המפורסם של לוטראקי המהווה מקור משיכה לחובבי ההימורים, קורינטוס העתיקה. אם הזמן בידכם כדאי להתאמץ ולתפוס הפלגה בתעלה שתשדרג את החוויה שלכם.

Comments are closed