אגם קרקיני Kerkini

_REM0414

אגם קרקיני Lake Kerkini שבצפון יוון נמצא גבוה ברשימת יעדי הצפרות החשובים באירופה ואחד המבוקשים ע”י צפרים מכל רחבי העולם. אבל אגם קרקיני הוא גם פנינת טבע ייחודים שכדאי לבקר בה לא רק בעונת הצפרות הקלאסית. בנסיעה סביב האגם פוגשים את השקט המופר בקריאות הצפרים, פוגשים עדרי בופאלו המבוססים בבוץ ובאופק סירה שחורה ודייג בודד.

_REM0431

כ – 300 מיני ציפורים נצפו כאן: חלקם מקנן במקום, כמה מגיעים לחרוף, ואחרים פשוט עוצרים למנוחה או מזון. ביניהם, שקנאים קורמורנים בהם זן נדיר בסכנת הכחדה. באגם גם אחת המושבות החשובות של קורמורנים ואנפות אולי החשובות ביותר  בצפון חצי האי הבלקני. האגם מוקף  ע”י הר belles והר  Mt. Mavrovouni . הצפרים יכולים גם לצפות על מגוון  עופות דורסים. זמן אידיאלי לצפרים – בתקופות הנדידה באביב ובסתיו.

_REM0448

באגם חיים 10 סוגים של דו חיים (צפרדעים, סלמנדרות טריטונים…) 5 מיני חלזונות, 19 מיני זוחלים (לטאות, נחשים, צבים…) ועוד מגוון חרקים. האגם הוא דוגמא נדירה שההתערבות האנושית אינה פוגעת במרקם העדין ובאיזון של המערכת האקולוגית. אורך האגם כ – 15 ק”מ ורוחבו המקסימלי כאשר הוא מלא במים מגיע ל – 8.5 ק”מ. סביב האגם רועים עדרי בופאלו בהם ניתן לצפות כאשר סובבים את האגם. לבד מגבינות ניתן לטעום במסעדות המקומיות גם בשר בופאלו. למבקר מומלץ לא להחמיץ שיט בסירה ע”פ האגם ובעונה – להתקרב אל להקות הצפרים –  לצפות אל אזורי הקינון של השקנאים. אפשר לחתור בקיאקים, לרכב על סוסים או להלך לאורך הגדה הארוכה.

_REM0419

אם אתם בסלוניקי או בווריה/וורגינה ומתכוננים לקפוץ לביקור במפלי אדסה ובמרחצאות פוזאר  אל תחמיצו ביקור באגם קרקיני. למי שרוצה לחוות את החוויה שאגם קרקיני מציע. מומלץ לבלות לילה באזור.

>> מלונות באגם קרקיני    >> לטיול הקרוב <<

   _REM0463

Comments are closed