אגם פלסטירה Plastira

אגם פלסטירה נמצא במרחק של כשעה נסיעה מהמנזרים התלויים במטאורה. האגם שנוצר כתוצאה מהסכר שהוקם במקום’ כל האזור המיוחד הזה מכונה גם “שווייצריה הקטנה” . המים באגם פלסטירה  יצרו אינסוף של מפרצים ולגונות בצבעי כחול עמוק מה שמסייע למטייל ולמשפחתו להשיג הנאה גדולה וחוויות. על הגדה צומחים עצים רחבי נוף וסביבו פסגות מהם נשקף נוף מרהיב. הפסגות מכוסות שלג בחורף ויוצרות נוף אלפיני יוצא מהכלל. מספר כפרים נמצאים סביב אגם פלסטירה ובהם תמצאו טברנות אוכל ופעילות מים ענפה (לילדים).  מומלץ לנסוע במסלול  המקיף את האגם על הסכר תפגשו דוכני מזכרות ומוצרים מקומיים. ביקור באגם פלסטירה כדאי כאשר הוא משולב בטיול של כמה ימים הכולל את מנזרי מטאורה, חצי האי פיליון ואפילו את אזור יאנינה וזגוריה
לאלה שבוחרים ללון שם לילה >> מלון מומלץ באגם פלסטירה מלון בוטיק הבנוי בארכיטקטורה מקומית מודרנית, ממש על הגדה עם נוף לאגם. לא רחוק משם תמצאו פעילויות מים, סירות וגלשני רוח ועוד.
הצעה למסלול טיול כולל אגם פלסטירה:
למגיעים מהשדה באתונה: עוזבים את שדה התעופה באתונה ועולים על הכביש המהיר אתונה סלוניקי, נוסעים צפונה ע”פ השילוט עד לפניה לעיר למיה – Lamia , בקרבת העיר למיה יש לבחור את הדרך לטריקלה Trikala – קרדיצה Karditsa חולפים על פני למיה הנמצאת עכשיו משמאל לכם. בקרבת העירה קרדיצה Karditsa תמשיכו לנסוע בעקבות השלט המכוון לאגם פלסטירה Lake Plastira.
סעו לאורך אגם פלסטירה עד לעירה ניאוחורי Neohori שם תשקלו לבלות את הלילה הראשון ממש על שפת האגם.  (מלון מומלץ)  את היום השני מומלץ להקדיש לטיול סביב האגם  Plastira ובסביבתו, האזור מציע אפשרויות מגוונות לבחירה, החל מהליכה בסביבה הקרובה, רכיבה על אופניים, שחייה באגם, רכיבה על סוסים, סירות פדלים קיאקים ועוד. מאד נעים לשבת בבית הקפה השוכן בפארק של אגם פלסטירה ליד הכפר ניאוחורו, להביט אל נופי המים המרהיבים  וליד הקפה להזמין פרוסת עוגה “מלחרינו” או בשמה השני “קרידופיטה” ולחוש את השלווה שמעניק האגם. המקום מתאים ליומיים שלושה לנופש משפחתי. אם החלטתם להישאר גם לערב, השני  מומלץ להישאר  באותו המלון. ביום העזיבה מעמיסים הציוד ויוצאים שוב לדרך.  אם טרם בקרתם במטאורה זה הזמן >> קראו עוד על מטאורה. ומשם אף אפשר להמשיך צפונה לבקר בכפר האלפיני מצובו, ביואנינה  ובכפרי זגוריה. אם אתם בכיוון דרומה/מזרחה אל תחמיצו ביקור בן מספר ימים בחצי האי פיליון.  לפיליון,  נוסעים לכיוון הכפר קריאופיגי Kreopigi משם צריך להמשיך בהתאם לשילוט המכוון ל מורפונוני Morfovouni > קרדיצה Karditsa, מקרדיצה ( שם אפשר לעצור לאתנחתא) המשיכו  לנסוע לכיוון פרסאלה Farsala – פרסאלה מפורסמת בייצור המתוקים – חלבות ( halva ) למינן – עוגות מתוקות, במיוחד חלבה “פרסאלון” . שווה לטעום ולהביא קצת הביתה. יש עוד מגוון שלם של מתוקים המאפיין את המקום אותם תגלו בעצמכם. ממשיכים לנסוע לכיוון וולוס Volos – לא עולים על הכביש המהיר אתונה סלוניקי אלא ממשיכים כל הדרך לוולוס. אפשרות ללון בוולוס או להמשיך בנסיעה וחוצים את העיר ברחובה הראשי ואחרי כ- 10-15 דקות תמצאו עצמכם ביציאה הדרומית של העיר. אם אתם נוסעים לפורטריה או מקריניצה, השתמשו בכביש העוקף ותחסכו את המעבר במרכז העיר.
רוצים טיול מודרך פרטי משלכם? ראו הצעה >> כאן 
 https://www.youtube.com/user/reuvenee
אתרים מומלצים לביקור בסביבה: מנזרי מטאורה  I  הגשר העתיק סלי  I  חצי האי פיליון 
>>  לבחירה והזמנת מלונות באזור פלסטירה  (הכפר ניאוחורו)
 

Comments are closed