אגם פלסטירה Plastira

 אגם פלסטירה נמצא במרחק של כשעה נסיעה מהמנזרים התלויים במטאורה. האגם שנוצר כתוצאה מהסכר שהוקם במקום מכונה גם “שווייצריה הקטנה” . המים יצרו אינסוף של מפרצים ולגונות בצבעי כחול עמוק ועל הגדה צומחים עצים רחבי נוף.  סביב האגם פסגות המכוסות שלג בחורף ויוצרות נוף אלפיני מרהיב. מספר כפרים נמצאים סביב אגם פלסטירה ובהם תמצאו טברנות אוכל ופעילות מים ענפה (לילדים).  מומלץ לנסוע במסלול  המקיף את אגם פלסטירה. על הסכר תפגשו דוכני מזכרות ומוצרים מקומיים. ביקור באגם פלסטירה כדאי כאשר הוא משולב בטיול של כמה ימים הכולל את מנזרי מטאורה, חצי האי פיליון ואפילו את אזור יאנינה וזגוריה
תיאור המסלול למגיעים מהשדה באתונה: עוזבים את שדה התעופה באתונה ועולים על הכביש המהיר אתונה סלוניקי, נוסעים צפונה ע”פ השילוט עד לפניה לעיר למיה – Lamia , בקרבת העיר למיה יש לבחור את הדרך לטריקלה Trikala – קרדיצה Karditsa חולפים על פני למיה הנמצאת עכשיו משמאל לך,בקרבת העירה קרדיצה Karditsa תמשיכו לנסוע בעקבות השלט המכוון לאגם פלסטירה Lake Plastira.
סעו לאורך אגם פלסטירה עד לעירה ניאוחורי Neohori שם תשקלו לבלות את הלילה הראשון ממש על שפת האגם.  (מלון מומלץ)  את היום השני מומלץ להקדיש לטיול סביב האגם  Plastira ובסביבתו, האזור מציע אפשרויות מגוונות לבחירה, החל מהליכה בסביבה הקרובה, רכיבה על אופניים, שחייה באגם, רכיבה על סוסים, סירות פדלים קיאקים ועוד. מאד נעים לשבת בבית הקפה השוכן בפארק של אגם פלסטירה ליד הכפר ניאוחורו, להביט אל נופי המים המרהיבים  וליד הקפה להזמין פרוסת עוגה “מלחרינו” או בשמה השני “קרידופיטה” ולחוש את השלווה שמעניק האגם. המקום מתאים ליומיים שלושה ולנופש משפחתי. אם החלטתם להישאר גם לערב, השני  מומלץ להישאר  באותו המלון. יום השלישי מעמיסים הציוד ויוצאים שוב לדרך.  אם טרם בקרתם במטאורה זה הזמן >> קראו עוד על מטאורה. ומשם אף אפשר להמשיך צפונה לבקר בכפר האלפיני מצובו, ליואנינה  ולכפרי הזגוריה. ואם הכיוון הוא דרומה/מזרחה לביקור בן מספר ימים בחצי האי פיליון, נפרדים מפלסטירה, מהמלון פונים שמאלה ונוסעים לכיוון קריאופיגי Kreopigi  צריך להמשיך בהתאם לשילוט המכוון ל מורפונוני Morfovouni > קרדיצה Karditsa, מקרדיצה ( שם אפשר לעצור לאתנחתא) המשיכו  לנסוע לכיוון פרסאלה Farsala , פרסאלה מפורסמת בייצור המתוקים, חלבות ( halva ) למינן – עוגות מתוקות, במיוחד חלבה “פרסאלון” . שווה לטעום ולהביא קצת הביתה.. יש עוד מגוון שלם של מתוקים המאפיין את המקום , תגלו בעצמכם. המקום לקנות זה אצל – ארחוניטיס Arhonitis. ממשיכים לנסוע לכיוון וולוס Volos – לא עולים על הכביש המהיר אתונה סלוניקי אלא ממשיכים כל הדרך לוולוס. אפשרות ללון בוולוס או ממשיכים בנסיעה וחוצים את העיר ברחובה הראשי ואחרי כ- 10-15 דקות תמצאו עצמכם ביציאה הדרומית של העיר.
אתרים מומלצים לביקור בסביבה: מנזרי מטאורה  I  הגשר העתיק סלי  I  חצי האי פיליון 
>>  לבחירה והזמנת מלונות באזור פלסטירה  (הכפר ניאוחורו)

Comments are closed