מסלולי טיול מומלצים


אנו מארגנים לכם טיולים  בכל רחבי יבשת יוון. טיול פרטי מודרך או עצמאי, לכם ובשבילכם בלבד. מפגש בלתי אמצעי עם האדם, הטבע והתרבות היוונית. הטיולים שלנו מקיפים  ונותנים מענה לרצון המטיילים ולחלום היווני שלהם.

טיולים מאורגנים הטיולים המאורגנים הפרטיים  מיועדים בעקרון לקבוצות “סגורות” – משפחות, חברים וכדומה מה שמבטיח התאמה מלאה בין האנשים.הטיולים שלנו כוללים מדריך מקומי (אפשרות למלווה ישראלי בתוספת מחיר) חצי פנסיון – הכולל הכירות מעמיקה עם נפלאות המטבח היווני. לינות בבתי מלון קטנים ונפלאים במקומות הנכונים על ציר הטיול.

תכנון וייעוץ לנוסע העצמאי   טיול פרטי מודרך לכם ובשבילכם בלבד מפגש בלתי אמצעי עם האדם, הטבע והתרבות היוונית

רעיון לטיול:

פינדוס / זגוריה- מטאורה – חצי האי פיליון – אתונה

pilio shkia bekala nera

חצי האי פיליון (Pelion ) לאחר הנחיתה באתונה עולים על הכביש המהיר אתונה – סלוניקי, אשר יוביל אתכם צפונה לחצי האי פיליו השוכן לפתחו של “גן העדן האבוד”. מולדת הקנטאורים מציע למטייל חופים נסתרים, מפלי מים, מטעי פרי נפלאים ריבות מדהימות עשויות ע”י המקומיים ושקט כחול נוטה לטורקיז המחכה רק לכם. “הולכים לאיבוד” בדרכים המתפתלות בין הכפרים בתוך נוף ירוק בואך פיליו. סיור מרשים שייחרט בזיכרון הוא הביקור ב מקריניצה – המרפסת של פיליו, בשעות אחה”צ, לשבת בכיכר הכפר ולצפות בנוף המדהים של וולוס הנשקף מלמטה. ב צאגאראדה  מחכה לכם עץ הדולב בן 1500 השנים. ומשם גולשים מטה לעבר השני של הר פיליו אל חופי הטורקיז של איוס יואניס  ו דאמוחארי שם צולם חלק גדול מהסרט “מאמה מיה”   מומלץ לשהות בחצי האי בין יומיים לשבוע.

zagoria nikos

זגוריה ( Zagoy)rמחצי האי פיליו יוצאים לכיוון צפון מערב כשהיעד הוא אזור הרי הפינדוס וכפרי ה זאגוריה. ביקור בכפר הציורי מצובו ולאחריו בעיר יאנינה השוכנת על חוף אגם פנימי. משם, להלך בסמטאות בכפרים האותנטיים של זאגוריה הבנויים צפחה ולהקשיב לשקט, לפסוע לאורך המים הזכים של הנהר בנוף הררי עטור יערות, נהרות וגשרים עתיקים, תצפית על קניון וויקוס Vikos  הערוץ העמוק בעולם,  ולחוש את יוון האמיתית.כפרים מומלצים לביקור: מונודנדרי, פאפיגו , וויצה. גם כאן מינימום השהייה המומלצת 2-3 ימים לפחות.

meteora klali

מטאורה לאחר מכן, הביקור ב מטיאורה – המנזרים התלויים שהוא ללא ספק חוויה שלא שוכחים, איזור מדהים במראות הנגלים למבקר, על מצוקי הקונגלומרט האפורים בנויים המנזרים, והמראות צבעוניים ומרהיבים שקשה לשכוח. את הלילה מבלים במלון בוטיק בכפר קאסטראקי או במלון ב קאלאמבקה שם יש מבחר גדול עד רמה של 5 כוכבים.  הנוף המדהים  הניבט אל הצוקים שממול והכפר הקטן שבניהם הוא חוויה בלתי נשכחת.

klali atuna

לקראת סיומו של הטיול, לפני הטיסה חזרה הביתה, מבקרים ב אתונה, עיר הבירה –  חמישה מליון תושבים, רקע היסטורי ואתרים ארכיאולוגיים מהמפורסמים בעולם, אווירה מערבית, שוק פשפשים, רובע אמנים  והמטבח היווני אשר יפתיע אתכם בכל פעם מחדש ויפגיש אתכם עם עולם מגוון של טעמים.

מגוון מלונות בזאגוריה ללא עמלת הזמנה – vitsa פרטים   Aristi   פרטים  Papigo  פרטים

מלונות מומלצים  בחצי האי פיליון>> לפרטים והזמנה

מלונות מומלצים במטאורה >> לפרטים והזמנה

לפרטים על טיולים מודרכים לאזור, ערכה לנוסע העצמאי, טרקים  וייעוץ בתשלום : הקלק כאן

רעיון לטיול

אתונה – תעלת קורינטס – נפפליון – מונמבסיה – מיסטראס – קניון וואראיקוס

טיול בחלקה הדרומי של יוון – חצי האי פלופונס.
תעלת קורינטוס העמוקה, שייט בתעלה. קניון ווראיקוס ורכבת הרים ייחודית.  מפגשים עם ההסטוריה והמיתולוגיה היוונית באתרים המצביעים על התקופה, אולימפיה, אפידברוס, מקנה ואחרים.  סמטאות ציוריות ויפיפיות בערים עתיקות.
 
פלופונס
נחיתה התארגנות ויציאה בנסיעה לכיוון הפלופונס מומלץ להקדיש את היום לביקור מעניין בחבל ארגוליס. עוברים מעל תעלת קורינתוס KORINTHOS, תעלה מלאכותית המחברת בין הים האגאי למצר הקורינתי ולים היוני, עורכים תצפית על התעלה וממשיכים בנסיעה בדרך החוף אל האמפיתיאטרון הענק באפידאורוסEPIDAVROS  שהתפרסם בזכות האקוסטיקה הטבעית שבמקום. מבקרים במוזיאון המוקדש לאל הרפואה אסקלפיוס ASKELAPIOS, אשר היה יעד לנהירה המונית של חולים ומבקשי מזור. ומשם לאחד מהערים היפות ביוון נפפליון  NAFPLION שהייתה הבירה הראשונה של יוון לאחר מלחמת העצמאות. עולים לתצפית על העיר מהגבעה בה נמצא  מבצר פאלאמידי PALAMIDI. יורדים לסיור בסמטאותיה ורחובותיה הציוריות של עיר נמל זו. מלמטה צופים אל עבר המבצר ולאי הקטן בורז”י BOURTZI. מכאן ממשיכים אל מיקנה MIKINES  והעיר העתיקה עירו של אגממנון, אח”כ חוצים את חבל ארקאדיה בדרך לחבל לקוניה אל העיר ספארטי SPARTI לשעבר ספרטה העתיקה הגעה ויציאה לסיור בעיר.לינה מומלצת בספרטי
יום 2: ספרטי– דירוס– גיטיו– מונמוואסיה – ספרטי
לאחר ארוחת הבוקר יוצאים בנסיעה למערות דירוס DIROS CAVE מערות נטיפים הנמצאות בחבל מאני. יוצאים לשיט על פני הנהר אל אולמות מערות הנטיפים. מומלץ ביקור  בגיטיו GITHIO עיירת דייגים שבתקופה ההלנית היה הנמל הראשי של העיר ספרטה. עצירה קצרה במקום ומשם לכפר הדייגים ייפירה GEFIRA כאן מומלץ להיעזר בתחבורה הציבורית עם האוטובוסים הקטנים שיובילו אתכם למונמוואסיה MONEMVASSIA העיר הקסומה שנוסדה בימי הביניים, העיר מכונה גם גיברלטר של יוון. לינה מומלצת בספרטי
יום 3: ספרטי– מיסטראס– קאלאווריטה– אגיה לאוורה– דיאקופטו– ריו
מומלץ לצאת לכיוון עתיקות של מיסטראס MISTRAS במיסטראס לעלות למבצר שנבנה ע”י הפרנקים התפתח בתקופה הביזנטית ולבסוף נכבש ע”י הטורקים ב- 1460.  מכאן לקאלאווריטה .KALAVRITA בדרך לקאלאווריטה לעצור במנזר אגיה לאוורה  AGIA  LAVRA. מעל מנזר זה הונף הדגל היווני ב-21 למרץ 1821 והיה האות לתחילת ההתקוממות היוונית נגד הטורקים. ומכאן אל העיירה הציורית קאלאווריטה  הצלב הגדול באנדרטה לזכר מעשה הזוועה החמורים שביצעו הנאצים ב- 13 לדצמבר 1943 בתושבי המקום בולט למרחוק. לסייר בין בתי העיירה עד לתחנת הרכבת. לקחת את  רכבת ההרים צרת פסים מהעיירה שנמצאת בגובה של 700 מ” מעל פני הים. בדרך העוברת בתוך קניון וראיקוס VOURAIKOS שופע המים, חוצים גשרים צרים ומנהרות עד לעיירת החוף דיאקופטו DIAKOFTO משם ניתן להמשיך לכף ריו .
יום 4: ריו– תעלת קורינטוס – אתונה.
מכיף ריו יוצאים בנסיעה לאורך המצר הקורינתי לכיוון תעלת קורינטוס. בדרכנו עוברים על פני     קורינתיה  KORINTIAשהייתה עיר ממלכה בתקופה ההלנית על גדות המפרץ הקורינתי תצפית על אקרו קורינטוס AKRO KORINTOS הנמצאת על הצוק מקום בו הייתה האקרופוליס של העיר קורינטוס  .KORINTOS הגעה לתעלה עד לגשר הישן –אופציה לצאת  להפלגה לאורך התעלה הקורינתית משם ממשיכים לכיוון אתונה לסיור פנוראמי בבירת יוון. ביקור באצטדיון האולימפי הישן, כיכר סינטגמה, שרידי מקדש “זאוס” ושער אדריאנוס. בכיכר סינטגמה בו נמצאת אנדרטת החייל האלמוני ושווה לצפות בשומרי הארמון בתלבושת הלאומית. האקרופוליס וגבעת ליקביטוס שווים ביקור גם הם, מומלץ לצאת בערב לארוחת ערב באחת מהטברנות המקומיות ברובע פסירי  המנגנות מוסיקה חיה.
להלן מספר מלונות מומלצים במרכז אתונה : רויאל אולימפיק 5 כוכבים  הרמס 3 כוכבים  4 כוכבים  Amalia
יום 5 ויום 6  –  אתונה

באתונה מומלץ לצאת לסיור רגלי מקיף באתרים מרכזיים בעיר. בשוקי האוכל של אתונה כולל שוק הבשר והגבינות, מונסטיראקי ולא לדלג על רובע הפלקה הציורי.  במדרחוב ברחוב ארמו  שופינג אפשרי בחנויות המותגים שבו. לכיכר קולונקי ניתן להגיע ברכבת התחתית לקיפיסיה KIFISSIA   אחד מפרברי אתונה.

יום 7: אתונה – פיראוס – סוניו – וארי – שדה התעופה – תל אביב
נסיעה ברכבת התחתית לסיור מקיף בפיראוס ביקור בנמל הגדול והנמל הקטן במרכז העיר והשווקים התוססים. חזרה למלון התארגנות  ויציאה לכיוון כף סוניו SOUNIO את הדרך מומלץ לעשות לאורך החוף ולעבור את פרברי אתונה. פאליו פאלירו PALIO FALIRO גליפאדה GLIFADA ווליאגמני VOULIAGMENI  וארקיזהVARKIZA  ולהגיע לסוניו  SOUNIOמקום בו עמד מקדש האל פוסידון ולהמשיך לוארי VARI כאן לעצור למנוחה וארוחת ערב ומשם לשדה התעופה של אתונה לטיסת לילה לתל אביב.

יש שאלות? נשמח לענות:  שלח דוא”ל
לעוד פרטים צור קשר: הקלק כאן
לביצוע עצמאי  חסוך זמן וכסף – תאם פגישת ייעוץ

כתיבת תגובה