יבשת יוון

נפלאות היבשת היוונית את יוון האמיתית, האותנטית, המיתולוגית, תמצאו ביבשת צבעים מרהיבים סתיו דרמטי, קיץ כחול עמוק, אביב  של פריחה וחורף  עם העשן מהאח המבוערת והשלג הלבן שבפסגות. היבשת ביוון מציעה חוויות  רבות , נהרות שוצפים, ערוצים עמוקים, קניונים נעלמים וחופים נסתרים. ביבשת תגלו מראות ייחודיים מסוגם, מנזרים תלויים על גבי צוקים אפורים. מפגשים מרתקים וקשר בלתי אמצעי עם הטבע הנוף והאדם. הרב גוניות של היבשת והשוני בין חבלי הארץ  מאפשר מעברים בין נופים אגדות ומיתולוגיה. מעבר לפסגות ההרים הנישאות תגיעו למחוזות מופלאים השזורים בסיפור ערש התרבות העולמית ואל כל זה תוסיפו את הניחוח היוצא דופן של המטבח היווני ותקבלו השלמה לטיול מופלא.

monomvasia1nafplion amivtsar

 

 

 

 

 

 

 

ביבשת, החופים הנפתלים של הפלופונס, הערים הנסתרות של אולימפיה’ אפידאוורוס, הרכבת המטפסת במעלה קניון ווראיקוס וניחוח זיתי קלמאטה הסמוכה לספרטה יהוו סיום מושלם לעוד יום טיול. בארץ הקנטאורים (היצורים מהמיתולוגיה שחציים אדם וחציים סוס)  אשר בחצי האי פיליון אולי קנטאואר מנומנם יורה לכם את הדרך אל מסתרי הר הפיליון והחופים הנהדרים שלו. אחה”צ בכפר מקריניצה כאשר השמש השוקעת במפרץ פגסטיקוס צובעת באדום את העיר המשתרעת למטה זהו מראה בלתי נשכח. עץ הדולב העתיק בכפר טצ”אגאראדה כבר בן 1500 שנים ועוד כוחו במותניו, לנוח בצלו עם כוס פרפה קר יהווה אתנחתא יוונית ראויה. בטיילת של וולוס, תרני היאכטות נעים ברוח ובצ”יפורדיקו הסמוך לוגמים צ”יפורו מקומי עם צלחות המזטים המהוות השלמה אידיאלית לטיול מושלם בחצי האי המשגע הזה.

pilio choreftopilio batim bamifrats (2)pilio volos

 

 

 

 

 

צפונה משם אפשרי מפגש אקראי עם האלים בהר האולימפוס, בתנאי שהענן הקבוע שעל הפסגה יתפוגג לפתע ויחשוף את פניו המופתעות של זאוס… אם לא, ניתן להסתפק בסייסטה קצרה בכפר ליטוחורו שלמרגלותיו. היבשת, ללא ספק, ארץ מרתקת עטורת יערות ושלכת מרהיבה בסתיו, פסגות לבנות משלג, מפלי מים הנופלים ברעש מגובה רב, אגמים ושמורות טבע וכן, יש גם את המורשת היהודית שלנו, קהילות ששרדו אלפי שנים והרבה הרבה היסטוריה. עוד כמה מילים על היבשת: הבירה אתונה, 13מחוזות מתוכם 9 ביבשת – אטיקה מרכז יוון מרכז מקדוניה אפירוס פלופונס תסליה מערב יוון מזרח מקדוניה ותראקיה מערב מקדוניה. נפל לידי לא מכבר הספר “1000 מקומות מופלאים לראות לפני שנמות” (הוצאת ידיעות ספרים) בכל הקשור ליוון מתפרסמים בספר המקומות הבאים: האקרופוליס באתונהמוזאון הארכיאולוגיה הלאומידלפיאפידאוורוסהר אתוס מדינת נזירים אוטונומית תחת ריבונות יוון – מונמבסיהמנזרי מטאורה. האיים: הידרה כרתיםמיקונוסדלוססימיסנטוריניפאטמוסרודוס.

greece 160204 147kretim heraklionN

אל הרשימה הזו אני מצרף את המקומות שלדעתי אסור להחמיץ כאשר מבקרים ביוון. זה אמנם יחייב מספר ביקורים או שהות ארוכה מהרגיל אבל שווה כל רגע. חצי האי פיליוןזגוריה וכפרי הזגוריה קסטוריה אגמי פרספהקניון ווראיקוסאגם קרקיניקרפניסיוורגינהבקעת פרנסטימוזאון האקרופוליס החדשתעלת קורינתוס יירולימאנסנפפליוןמנזרי מטאורה 

לעוד פרטים , המלצות ושאילתות, הקלק >> צור קשר  הקלק כאן למעבר לדף האיים היווניים

הצטרף לקבוצת מטיילים ביוון בפייסבוק

כתיבת תגובה