צומרקה – Tsoumerka

צומרקה – Tzoumerka
צומרקה הוא חבל ארץ שופע מראות טבע למכביר. צומרקה שוכנת בין ארטה ליואנינה בצפון יוון. דרך הנוף הצרה והמתפתלת המובילה אל צומרקה ואל מראות הטבע מסייעת לשמור על הטבע המקורי בכך שמספר מועט יחסי של מטיילים ביוון נחשפים אל המקום והמראות לעומת האתרים שמסביב כמו  זגוריה וכפרי זגוריה, רצועת החוף והעיירות פרבזה, סיבוטה פארגה, האי לפקדה ואתרי תיירות נוספים. בצומרקה הנופים המרהיבים לא ישאירו אתכם אדישים, זה בטוח.

REM_20171028_0057

 

הנוף הירוק כל ימות השנה, המים הזורמים, הגיאיות ופסגות ההרים עליהם ממוקמים הכפרים הקטנים והאותנטיים. כל אלה מזמינים את המטיילים ביוון לחקור ולדעת כל פינה נסתרת במקום. הכפרים הציוריים הבנויים על המדרונות משתלבים להפליא עם הסביבה הטבעית אשר מקנה לאזור של צומרקה ייחודיות. ההרמוניה הזו, והשילוב של הטבע עם ההיסטוריה של האתר יכולה להיות מקור השראה למבקרים.

REM_20171028_0207
צומרקה מציעה מגוון של אפשרויות לטיול. סיור ברכב או הליכה בשבילי השטח שבין הכפרים או ביערות. טיולים באזור יתנו לכל אחד, שרוצה לשוטט באזור, טעם מיוחד וייחודי. הבידוד היחסי של האזור ודרכי הגישה הלא פשוטות בצומרקה “תרמו” לשמירה על ערכי הנוף והטבע המאפיינים את האזור. חבל צומרקה מוקף פסגות המתנשאות לגובה של מעל 2000 מטר של דרום Pindos. הנמשכות מצפון לדרום עם נגישות כמעט בלתי אפשרית בגלל הטופוגרפיה הקשה אשר יצרה מצוק חוצץ, בין בין Arachthos (המערבי) ו Achelous בדרום מזרח.

REM_20171028_0296

אזור צומרקה משתרע על שני המחוזות של יואנינה וארטה. החלק של המחוז של יואנינה מוגדר צפונה וממערב לנהר ארכוס, מדרום למחוז של ארטה וממזרח למחוז של טריקלה. כולל את עיריית פראמנטה שבפרמנטה, עיריית צומרקה שבסיסה בהוליאראדות וקהילות קלרייטס, מטסוקי וסיירקו.יחד עם Katsanochoria ממערב ארכטוס, סך של 23 כפרים, תופסים שטח של 362 קמ”ר אוכלוסייה של 7,059 תושבים (על פי מפקד 2001). הכפרים הם קלאריטיס  Aetorahi, Amelochori, Pigadia, Plesia, Malakasio, Matsouki, Platanousa, Potistika, Pramanta, Prosilio, Raftanei, Syrrako, Fortosi ו Xolliarades.

REM_20171028_0003-HDR-HDR         REM_20171028_0136-HDR

האקלים של אזור צומרקה מתחלף בין ים התיכוני עד ממוזג, תוך שמירה על המאפיינים של מזג אויר ים תיכוני, בגבהים באזורים ההרריים. מאופיין בחורף קשה עד קר, עשיר בגשם, קיץ חם עם מספר הגשמים המקומיים שונים. המגוון של האקלים באזור, יחד עם הבדלים בגובה מאפשרים קיום של חי וצומח נדיר. שטחים גדולים עם צמחייה עשבונית ושיחים צמחיה אשר ניתן למצוא על המדרונות התלולים של הערוץ של Arachthos. מבחינת חיי הציפורים קיימים סוגים רבים ואפילו מינים נדירים רבים, שחלקם נמצאים בסכנת הכחדה. היערות בצומרקה יוצרות נופים נהדרים עם יופי יוצא דופן המגיע לשיאו בצבעי השלכת במהלך הסתיו. החי של האזור הוא בעל עניין מיוחד שכן הוא מארח מינים נדירים ומוגנים של בעלי חיים חסרי חוליות וחולייתנים, ביניהם מגוון של כמה מינים נדירים.  >> קרא על רשמי “טיול סתיו ושלכת בצומרקה” 

עוד בסביבה: >> ארטה   >> יואנינה  >> זגוריה וכפרי זגוריה  >> מטאורה  >> לפקדה 

להזמנת טיול בצומרקה והסביבה >לחץ כאן>> טיול לצומרקה

מלונות צומרקה בהזמנה אישית ללא עמלות >> בוקינג

room order

מלונות בפרמנטה I   מלון אוריזונטס  I  מלון סיראקו  I  מלון סטבראטוס  I  מלון בקלאריטיס 

Comments are closed