מידע שמושי

מידע כללי לקראת הנסיעה לטיול ליוון פרטים, מידע כללי, מספרי טלפון חיוניים והמלצות שכדאי לאמץ.
דרכונים
וודאו שבידכם דרכונים שתוקפם ל – 6 חדשים לפחות.
ביטוח נסיעות
לפני הטיול ליוון חשוב שדאגו לביטוחים המתאימים – מומלץ לבצע ביטוחים אישיים ומטען. ברגע שסגרתם על הטיול – זה מבטיח לכם במקרים מסויימים פיצוי במקרה ובטלתם את הנסיעה מטעמים של מחלה וכד”ו ( מומלץ שתתייעצו עם סוכן הביטוח זה יכול לחסוך לכם בהוצאות) קרא עוד על ביטוח הנסיעות לחו”ל >> חלק גדול מהנוסעים בוחר בביטוחים החינמיים שמציעות חברות האשראי או גופים אחרים, יש לקחת בחשבון שזהו ביטוח בסיסי ביותר אשר במקרה מימוש הסכומים המשולמים עשויים להיות נמוכים ולא מספיקים. הביטוח הבסיסי יספיק – אולי – לאנשים בריאים וצעירים (בגילאי 20-60) הנוסעים עם ציוד בסיסי ללא כל “פלאי הטכנולוגיה” המכשירים האלקטרונים, שבלעדיהם אנחנו לא זזים כמו, מחשב נישא, טבלט או סלולרי משוכלל ויקר. מבחינת הכיסוי הבריאותי, בכל הקשור לאנשים עם מחלות כרוניות שווה לשלם את התוספת הנדרשת כדי להבטיח כיסוי מלא במקרה הצורך. לעוסקים בספורט אתגרי – גם רפטינג  קיאקים, טרקטורונים ונהיגה ברכב שטח נחשב לספורט אתגרי – חשוב לאין ארוך לדאוג לביטוח גם לילדים! לא לשכוח.

baner insu 2
מזומנים או אשראי
יש יתרונות רבים לתשלום ההוצאות בטיול ביוון במזומן – בתנאי שהבאתם איתכם את המזומנים מהארץ, במשיכה בכספומט ביוון תחויבו בעמלה. כדאי להביא מספיק מזומנים, במיוחד כי לא כל כך מקובל לשלם בכרטיס אשראי באזורים הכפריים. התשלום במזומן חוסך לכם הפרשי שערים בכל הפעולות שעושים הבנקים כולל משיכה מט”ח בכספומטים המקומיים (בערים הגדולות ביוון כמו: אתונה, סלוניקי, יואנינה, ווריה, קסטוריה, וולוס ואחרות).  החיוב בד”כ נעשה ביום הקניה ולא בתאריך הרגיל שאתם בד”כ מחוייבים ע”י הבנק. ל”מתעקשים” לשלם באשראי – טוב גם כאשר הילדים נוסעים לבדם – ניתן להצטייד בכרטיס אשראי ייעודי אותו ניתן לטעון בסכומי מט”ח הרצויים (דולר, אירו או ליש”ט), שירות שמציע  דואר ישראל בעלות של 45 ש”ח ואפשרות לטעינה חוזרת. היתרון כאן שאין צורך לחשוף את חשבון הבנק
בערים הגדולות אין בעיה. אפשר להשאיר טיפ קטן – לא יזיק, לעגל הסכום כלפי מעלה.
כרטיס אשראי
כדאי להצטייד בכרטיס אשראי לגיבוי גם כאשר הבאתם מספיק מזומנים. כרטיס אשראי נדרש גם כחלק מתהליך קבלת הרכב השכור ביוון. ואופציה נוספת למי שחושש לחשוף את פרטי חשבון הבנק שלו או כאשר הילדים נוסעים לחו”ל ולא רוצים להפקיד בידם מזומנים רבים – כרטיס אשראי נטען אותו ניתן להשיג בסניפי דואר ישראל..
דמי שירות
ביוון, דמי השירות במסעדות כלולים בחשבון, אבל מקובל להשאיר סכום קטן כטיפ, כלומר לעגל את הסכום כלפי מעלה. כך גם במוניות: טיפ קטן מהמטייל הישראלי ביוון זוכה להערכה. ביוון לא נהוג להתמקח על מחירים, אשר ברוב החנויות הם קבועים ולא ניתנים למיקוח. בשווקים לעומת זאת, יש מקום למיקוח.
מספרי חירום
משטרה 100 – משטרת תיירות 171 , – עזרה ראשונה 166
שגרירות ישראל באתונה
Marathondromou street 1 Paleo Psychic 15452 Athens
טלפונים: 30-210-6719530 30-210-6719531
פקס: 30-210-6749510

קישורים למידע כללי

המראות ונחיתות
רשות שדות התעופה
מידע לנוסע תחבורה אל/מ השדה
שעון עולמי
משרד החוץ
שגרירות יוון בישראל
המרת מטבע
מזג אוויר
אוכל כשר ביוון
חב”ד יוון
שקעי חשמל
דיוטי פרי
טיסות
קיימות טיסות סדירות לאתונה במהלך כל השנה ע”י חברת אל על הישראלית ו Agean  היוונית.
יש טיסות צ’רטר לאיים הנפוצים, כרתים ורודוס במהלך כל השנה, ובקיץ לאיים רבים נוספים כמו, קורפו, קוס, סנטוריני, זקינטוס ואחרים נוספים. כמו כן בעונת הקיץ והחגים ישנם  גם צ”רטרים בטיסות ישירות לסלוניקי.

כתיבת תגובה